Nehoda se stala u Podolí nedaleko Uherského Hradiště. „Sedm lidí je zraněných," potvrdila v pátek odpoledne uherskohradišťská policejní mluvčí Milena Šabatová. Podle zdravotníků odvezly sanitky čtyři aktéry nehody do nemocnice v Uherském Hradišti. „Dva lidé byli zraněni lehce, u dvou byla zranění středně těžká," konstatoval lékař Zdravotnické záchranné služby Zlínského kraje Dorián Pfeifer.

K havárii došlo na hlavním tahu směrem z Uherského Hradiště. Řidič opelu, který jel od Uherského Brodu, vjel podle mluvčí zatím z neznámých příčin do protisměru. „Narazil do právě projíždějícího vozidla. To pak narazilo do dalšího a dalšího," konstatovala policejní mluvčí.

V době příjezdu hasičů už zdravotníci ošetřovali zraněné. „Dvě auta blokovala komunikaci, další bylo na střeše a další dvě poškozená auta stála v okolí. Hasiči pomocí ručního vyprošťovacího nářadí uvolnili zaklíněné z vozů a pomáhali zdravotníkům s ošetřováním zraněných," popsal za krajské hasiče Roman Žemlička.

Těžší zranění podle policie utrpěl řidič a spolujezdec ve voze Opel. Škoda byla předběžně vyčíslena na půl milionu korun, hlavní tah na Slovensko byl v místě nehody po dobu vyšetřování zcela uzavřen: osobní auta policie odkláněla přes Podolí na Veletiny, nákladní přes Kunovice na Hluk.

Autor: ZPRAVODAJOVÉ DENÍKU