KLAMAVÁ CEDULKA

Klient České pojišťovny zase našel za stěračem auta nabouraného na parkovišti cedulku a na ní zprávu: „Jak tohle píšu, sleduje mě několik lidí, kteří si myslí, že sem píšu svoje jméno, adresu a číslo pojištění. Ale není to tak!"

ŠKODA NEDOPATŘENÍM

„Příčina vzniku škody: Asi nedopatřením," uvedl ve své zprávě jeden z klientů Generali a popsal škodní událost: „Uklízečka utírala prach. Když se natahovala, spadlo koště, které rozbilo sklo. Utíráním také sepla mikrovlnku, kde byl rohlík, který shořel, a mikrovlnka vyhořela."

ZACHRÁNĚNÉ OKO

Na první pohled nebezpečný úraz se stal klientce České pojišťovny v zaměstnání, když umývala nádobí chemickým přípravkem, který jí vystříkl do oka. Díky včasnému lékařskému ošetření klientka o oko nepřišla, musela ovšem dva měsíce čekat, dokud jí znovu nenaroste obočí.

DOVOLENÁ NA STOJÁKA

Na zájezd do Latinské Ameriky bude ještě dlouho vzpomínat mladý muž z jižní Moravy. Na začátku své vysněné dovolené byl na výletě napaden toulavým psem, který se mu zakousl do zadní části těla.

„Podezření na vzteklinu se naštěstí neprokázalo, takže cestovatelův život nebyl ohrožen. Mladý muž však, vzhledem k tomu, že kousnutí bylo poměrně hluboké a velmi bolestivé, strávil zbytek své dovolené ve stoje či vleže na břiše," vzpomněl mluvčí České pojišťovny Tomáš Zavoral.

POPÁLENÉ HÝŽDĚ

Bizarní úrazy potkaly klienty Generali na cestách. Jedna dívka byla v Řecku ošetřena pro popáleniny na hýždích, jejichž příčinou byl výbuch zapalovače, ke kterému došlo na pláži vlivem horka. Náklady na ošetření byly vyčísleny na 400 eur (asi 11 000 Kč).

KOUSANEC V MOŘI

Delikátní nepříjemnost zažil cestovatel na moři. Byl na třítýdenní dovolené v Karibiku, kde se s kamarády plavil na jachtě. Na volném moři asi kilometr od pobřeží se rozhodl vykoupat 'na Adama'. Po chvíli ve vodě měl pocit, že se mu něco otřelo o tělo a začal cítit palčivou bolest v intimních partiích. Po návratu na jachtu zjistil, že má v oblasti přirození několik drobných kousanců. Vidět prý byly i stopy po zubech. Vyhledal tedy na břehu ošetření a místní lékaři mu nakonec diagnostikovali alergickou reakci na pokousání neznámým mořským živočichem.

ROZŠKUBANÁ BANKOVKA

Kuriózní škoda, ve které sehrál hlavní roli tříletý bígl Andy, se přihodila klientovi České pojišťovny v malé hospůdce. Pojištěný a poškozený spolu seděli u jednoho stolu. Když se poškozený chystal zaplatit útratu, položil na stůl pětisetkorunovou a stokorunovou bankovku. V tu chvíli ovšem vystartoval Andy a peníze hbitě spořádal. Pětistovku se ještě podařilo z jeho tlamy vyndat, a její část byla tedy zachráněna a předložena mobilnímu technikovi při prohlídce. Horší už to bylo se stokorunou, kterou pes sežral celou.

ROMANTIKA PRYČ

Mladé ženě ze středních Čech se představa romantické dovolené v jižní Evropě rozplynula v momentě, kdy jí vystřelené víčko od lahve způsobilo úraz oka. Na její tváři se tak objevil výrazný „monokl". Dáma potom vypadala spíše jako oběť domácího násilí.

MARIE ŠIDLOVÁ