Vše začalo ve Starém Městě v ulici Náměstí Hrdinů, kde strážci zákona právě hlídkovali.

„Od Brna uviděli přijíždět muže na motorce, jak se za jízdy nedrží řídítek. Zároveň uviděli, že registrační značka je zohnutá do L. Okamžitě se za mužem na motorce rozjeli a houkáním i světelnými signály a nápisy mu začali dávat znamení k zastavení," začal popisovat situaci mluvčí policistů v Uherském Hradišti Aleš Mergental. Motorkář na yamaze podle jeho slov nejdříve jakoby policisty ignoroval, ale pak začal najíždět k pravému okraji a zpomalovat. Místo toho, aby zastavil, ale najel na obrubník, přejel zpět na silnici a začal ujíždět s policejní hlídkou v patách.

„Na křižovatce u Slováckého divadla mu svítila červená, ale on jí projel, jakoby měl zelenou. U gymnázia opět přecházely slečny mimo přechod pro chodce a více než stovkou letící motorkář je naštěstí nesrazil. Na třídě Maršála Malinovského přecházeli ke kinu Hvězda další chodci, ani těm se ale naštěstí nic nestalo," pokračoval v popisu mluvčí, podle něhož policisté v autě zpomalili, aby nikoho nezranili a za přechodem zase přidali, aby ujíždějícího motorkáře dojeli. I s policejním autem za zády však řidič na motorce kličkoval mezi auty zleva doprava a naopak.

„Motorkář řítící se z Hradiště směrem na střed Kunovic měl velké štěstí, protože na semaforech v jeho směru byla zrovna zelená, takže nikoho neohrozil. Asi o vteřinu později se rozsvítila oranžová a projela policie taktéž vysokou rychlostí," informoval očitý svědek honičky Marek Pochylý z Uherského Hradiště. Dramatičtější však byl podle něj příjezd druhého policejního auta, které mělo asi dvacetisekundové zpoždění.

„To bylo zablokováno projíždějícím kamionem ve směru z obchvatu na centrum Kunovic. Řidič pouštěl zrovna chodce na přechodu a tím zablokoval celou křižovatku. Policejní vůz tedy zvolil cestu do protisměru a přes ostrůvek pro chodce. Celé bych to asi uzavřel tím, že když jsem spatřil ve zpětném zrcátku co se děje, měl jsem strach o chodce, kteří zrovna přecházeli na silnici na kraji křižovatky," dodal Marek Pochylý.

Když motorkář vjížděl do Kunovic, začal podle Mergentala najíždět do protisměru a předjíždět zprava za krajnicí.

„Na světelné křižovatce po odbočení doleva a zpomalení, jej ale policisté bezpečným způsobem zablokovali. Vyskočili z auta a přiběhli k muži na motorce, kterého okamžitě zajistili. Když motorkář sundal přilbu a předložil policistům doklady, vyklubal se z něj devatenáctiletý mladík z Hodonínska. Doklady měl v pořádku i jeho dech byl bez alkoholu. A proč nezastavil na znamení a ujížděl? Podle jeho slov chtěl prý zkusit ujet policistům a taky se bál postihu za schválně ohnutou a nečitelnou registrační značku. Policisté mladíka v poutech eskortovali na policejní oddělení a jeho motorku zajistili," popsal mluvčí poněkud překvapivé rozuzlení případu.

Mladík se svou jízdou dopustil dvanácti přestupků: ohnul registrační značku; neuposlechl příkazu k zastavení; jel na červenou; ohrozil chodce na přechodech; jel v protisměru; nebezpečně předjížděl; ohrozil protijedoucí vozidla; předjížděl zprava; jel po krajnici; neužil blinkry; za jízdy se nedržel řídítek; opakovaně překročil maximální povolenou rychlost v obci o 40 km/h a více. Policisté mladíkovi uložili kauci v maximální výši deseti tisíc korun, kterou ještě ten večer zaplatil. Za spáchání výše zmíněných přestupků mu navíc hrozí zákaz řízení od šesti měsíců do jednoho roku.