„Pro všechny kluky, kteří byli vloni v Americe, to bude příležitost se s ním rozloučit. Benefice byla jeho dítě a on jí žil celý rok. Když vloni běhal v tričku a kšiltovce Slavoje Houslice, tak mně bylo hned jasné, co plánuje," vzpomíná na loňský rok Rachůnkův kamarád Petr Čajánek a dodává: „Jsem proto rád, že Houslice přijedou." Právě utkání Rachůnkových kamarádů, mezi kterými nebude chybět ani Pavelec, Voráček, Klepiš, Vampola, Průcha, Havlát, Eliáš, bratři Hossové, Frolík, Blaťák, Švancara, Barinka, Bičánek, Kohn i Karlovi bratři Ivan s Tomášem, s týmem Okresního přeboru bude hlavní událostí odpoledne a splněným přáním kamarádovi. „Karel byl do toho seriálu fakt blázen. Doma jsem mu to nahrávala a on si to v Rusku pouštěl i z internetu. Vždyť i doma chodil v té modročervené čepici Houslic. Musím Houslicím poděkovat, že přijely. Snad přijde hodně lidí a budou se bavit. Karel se tam nahoře s nimi bude bavit určitě taky. Jsem ráda, že to Kuba zorganizoval a že kluci přijedou," říká Rachůnkova manželka Kateřina, která by měla provést slavnostní výkop utkání.

Na své si ale přijdou i děti, které v pátek oslaví svůj svátek. Je pro ně připraven velký dětský den, jehož hostem bude i zpěvačka Helena Zeťová. O zábavu dětí se budou starat DJ Chabičovští, připraveny budou skákací hrady, skluzavky, fotbalové nafukovací atrakce a spousta her a soutěží o ceny. Chybět samozřejmě nebudou ani stánky s občerstvením a suvenýry. K mání budou například šály, trička, dresy i další suvenýry Slavoje Houslice, ale i 1. FC Slovácko. U firmy Niké si budou moci zájemci zase vyzkoušet např. kopačky Christiana Ronalda. V poločasové přestávce budou připraveny přímo na hřišti soutěže o ceny i podpisy. Průvodcem fotbalového utkání bude seriálový majitel Slavoje Houslice Boss Matějka. Zajímavá příležitost se nabízí mládežnickým fotbalovým týmům. „S Houslicemi jsme se dohodli, že výtěžek ze vstupného věnujeme žákovskému fotbalu v našem okrese. Už přímo během utkání může některý z žákovských celků získat sadu dresů firmy Niké. Stačí, když přijde celá jedenáctka v dresu svého klubu a u vstupu předá hostesce lístek se jménem a kontaktní osobou. Z lístků pak v poločase vylosujeme jeden tým, který sadu dresů získá," vypichuje jednu z atraktivních věcí hlavní organizátor benefice Jakub Kovář, který přidává na závěr své přání. „Byl bych rád, kdyby se celý den stal opravdu důstojnou poctou Karlovi. On si to zaslouží."

3. slovácká benefice se uskuteční v sobotu 2. června od 13.00 hodin. Vstupné bude 50 Kč, přičemž děti do 150 cm mají vstup zdarma. Vstupenky můžete zakoupit v předprodeji v Uherském Hradišti v agentuře VICHR v Havlíčkově ulici a redakci týdeníku DOBRÝ DEN S KURÝREM na Zelném trhu a na tenisových kurtech v areálu Širůch ve Starém Městě.

Autor: Petr Kempný