Druhý skončil Jan Sýkora, bronz si z Valašska odvezl Němec Matthias Kahle, který ovšem v českém šampionátu nezasahuje, takže body za třetí místo si odvezl Jan Dohnal.

Vítězný Karel Trněný ovládl na 33. ročníku Valašky tři z celkových šesti rychlostních zkoušek, o svém vítězství západočeský pilot definitivně rozhodl až v posledních dvou zkouškách v okolí přehrady Bystřička, která obě vyhrál a vybojoval si tak šesti a půl vteřinový náskok na Jana Sýkoru. Na cílové rampě tak vítěz rozdával úsměvy na všechny strany. „Byl to krásný závod, divácká kulisa hlavně kolem Bystřičky byla super. V závěru jsme nechtěli jet úplně na krev, ale zároveň jsme nemohli jet ani nijak volně, proto jsme rádi, že to dopadlo pro nás dobře," uvedl vítěz Valašské rally Karel Trněný.

Úvodní podnik sezony se příliš nepovedl Romanu Odložilíkovi, který dojel celkově desátý, ale po projetí poslední šesté zkoušky neodevzdal výkaz a nebyl tak klasifikován. Velkým smolařem byl domácí matador Jaromír Tomaštík. Vsetínský pilot jel parádní závod a po čtyřech erzetách držel v závodě vedení, ale v pátém testu musel kvůli technické závadě odstoupit. Obhájce loňského prvenství Martin Vlček skončil na šestém místě.

Výsledky Valašské rally 2014

1. Trněný, Kušnier (Škoda Fabia WRC) 36:18 minut, 2. Sýkora, Škardová (Škoda Fabia S2000) – 6,5 vteřin, 3. Kahle, Dörr (Německo, Škoda Fabia WRC) – 7,5, 4. Dohnal, Venclík (Peugeot 207 S2000) – 15,3, 5. Habaj, Woš (Polsko, Mitsubishi Lancer EVO IX) – 24,4, 6. Vlček, Lasevič (Škoda Fabia S2000) – 1:00,9 minut.

Vítězný Karel Trněný.

Vítězný Karel Trněný. FOTO: Deník/Marek Havran

Jan Sýkora, Martina Škardová, stříbrná posádka Valašky 2014

Jan Sýkora, Martina Škardová, stříbrná posádka Valašky 2014. FOTO: Deník/Marek Havran

Německá posádka Kahle, Dorr, v cíli třetí.

Německá posádka Kahle, Dorr, v cíli třetí. FOTO: Deník/Marek Havran

19.05 - XXXIII. ročník Valašské rally končí. Na valašskomeziříčském náměstí jsou dekorováni nejlepší. Vítězem letošní Valašky se stala posádka Karel Trněný - Pavol Kušnier (Š Fabia WRC). Druzí absolutně dojeli Sýkora Jan - Škardová Martina (Š Fabia S2000) a na třetím místě skončila německá dvojice Matthias Kahle - Christian Doerre (Š Fabia WRC). Valašku tak ovládly Škodovky nejvyšší specifikace.

17.07 - Na valašskomeziříčském náměstí probíhá poslední přeskupení soutěžních posádek před závěrečnou rychlostní zkouškou v okolí přehradní nádrže Bystřička.Na prvním místě je momentálně Karel Trněný před Janem Sýkorou a Matthiasem Kahle. Sportovní drama na letošní Valašce vrcholí.

Na valašskomeziříčském náměstí probíhá poslední přeskupení soutěžních posádek před závěrečnou rychlostní zkouškou v okolí přehradní nádrže Bystřička.

15.06 - Před startem pátého rychlostního testu zkolaboval jeden z diváků v divácké zóně. Na místo byl ze startu RZ vyslán lékař. "Bylo to blíž, než ze Vsetína či Valašského Meziříčí. Divákovi byla poskytnuta pomoc, naložen byl do sanitky a převezen do nemocnice," pověděl hlavní lékař rally Daniel Bělov. Pořadatelé tak jasně ukázali, že zdraví člověka je pro ně na prvním místě.

14.53 - PŘED STARTEM XXXIII. VALAŠSKÉ RALLY ŘEKLI:

Jaroslav Růžička, výkonný ředitel Ústředního automotoklubu ČR: „Velmi si vážíme spolupráce s panem Hošákem. Budeme se snažit i do budoucna podporu určitým způsobem uplatňovat a vzájemně komunikovat. Rád bych popřál, aby se vše povedlo a zadařilo se tak, abychom byli v cíli všichni veselí."

Petr Kořenek, poslanec Parlamentu České republiky: „Doufám, že vše proběhne tak, jak má a tento sport bude propagován, bude úspěšný a bude mít své diváky. Zároveň bych chtěl poděkovat pořadatelům za to, že tuto akci připravili a vyjádřit naději, že udělali pro bezpečnost vše, co si to žádá. Potom, co jsme slyšeli při slavnostním zahájení si myslím, že bych měl poděkovat i všem zdravotníkům, lékařům a záchranářům, kteří zajišťují bezpečnost na této akci."

Petr Navrátil, radní Zlínského kraje pro školství, mládež a tělovýchovu: „Zlínský kraj je dějištěm mnoha motoristických podniků a Valašská rally je jedním z nich. Navíc třiatřicátý ročník, to je úžasná tradice. Proto vyřizuji pozdravy od pana hejtmana Mišáka. Samozřejmě je to o obrovském úsilí pořadatelů, kterým je odměnou poslední odmávaná šachovnice a vědomí, že je všechno v pořádku. Přeji, aby poslední šachovnice byla šťastná."

14.38 - Přeskupením soutěžních posádek na valašskomeziříčském náměstí žije valašskomeziříčské náměstí. Odtud se soutěžící postupně vydávají na trať páté rychlostní zkoušky Přehrada. Tu pořadatelé i posádky označují za nejnáročnější. Do rally ráno odstartovalo 114 posádek. V těchto chvílích jich v rally pokračuje 93.

Přeskupením soutěžních posádek na valašskomeziříčském náměstí žije valašskomeziříčské náměstí.

13.21 - Odpolední část rallye zavede soutěžní posádky a diváky do oblasti Bystřičky. Část této rychlostky vede kolem přehradní nádrže. Start v Malé Bystřici je naplánován na 14.50 hodin. Druhý průjezd, a tedy poslední rychlostní zkouška letošní Valašky, odstartuje v 16.43 hodin.

12.00 - V těchto chvílích byla rychlostní zkouška ZRUŠENA! Došlo k havárii jedné ze soutěžních posádek. Na místě z preventivních důvodů zasahuje lékař. Posádky projíždějí tratí volně k další RZ. Uděleny jim budou náhradní časy.

11.35 - Mozkem a řídícím centram XXXIII. ročníku Valašské rally 2014 je dispečink. Zázemí má ve velké zasedací místnosti Městského úřadu Valašské Meziříčí. Tady mají dispečeři rally naprosto přesný přehled o dění doslova na každém metru rychlostních zkoušek. tady neunikne ani myš.