Konkrétní seznam poničených úseků pořadatelé závodu ještě nemají. Starostové obcí na trase nejdříve musejí škody zmapovat a nahlásit. Poté se organizátoři Barum Rally pustí do oprav. Rychle
a bez výmluv. Alespoň to tak podle starostů bylo vždy v předešlých letech.

„Už jsme se domlouvali na opravě jednoho úseku v obci. Auta tam kompletně rozjela povrch. O dalších škodách zatím nevíme, musíme je teprve zmapovat. O nápravu se pak postarají organizátoři dle domluvy," řekla například starostka Oldřichovic na Zlínsku Marie Bartková.

Ve Žlutavě nechali pořadatelé Barum Rally vyspravit cestu už před konáním akce. Teď tak mají o starost méně. „Domluvili jsme se ještě před závodem a zničené úseky dali do pořádku. S vedením soutěže máme dobré zkušenosti. Co vzájemně domluvíme, to také je. Já jim dávám jedničku 
s hvězdičkou," chválí žlutavský starosta Stanislav Kolář.

Žádný poničený úsek po víkendových závodech prý na území Žlutavy zatím nezaznamenal.

Vedení Zlína aktuálně čeká, až si bude moci od pořadatelů závodu zpět převzít silnice, po kterých se jela páteční městská rychlostní zkouška. „Musejí je uvést do původního technického stavu, ve kterém jsme jim je odevzdávali. Je na nich, jak si s tím poradí a jak je opraví," přiblížil mluvčí magistrátu Zdeněk Dvořák.

Silnici v Traplicích na Uherskohradišťsku letos zástupci Barum Rally nejspíš nebudou muset opravovat. Rychlostní zkouška se tam jezdí zčásti po silnici třetí třídy a zčásti po spojovací polní cestě s asfaltovým povrchem.

„Zatím jsme na žádnou fatální závadu nenarazili. Navíc druhá místní erzeta byla zrušena, takže povrch moc netrpěl," řekl tamní starosta Milan Rozum.

Žádné radikální opravy letos nebudou třeba nejspíš ani ve Vlčkové na Vsetínsku či 
v Kostelanech na Kroměřížsku.

„Cesty nejsou tentokrát tak poškozené. Místy je možná jen něco vydroleného, spraví to menší opravy ze strany vedení soutěže," vysvětlil starosta Kostelan Jan Petřík.

Pořadatelé Barum Czech Rally Zlín každoročně do oprav poškozených silnic investují statisíce až milion korun. „Co nám úřady nahlásí, to dáme do původního stavu. Po skončení závodu musíme také uklidit nekonečné množství povalujících se odpadků," doplnil mluvčí závodu Roman Ordelt.