Toť oficiální verze. Jak je na tom vláda? TOP 09 zatím prý k Nečasovi důvěru neztratila, ČSSD jej vyzývá k demisi a požaduje předčasné volby. Premiér z Rožnova pod Radhoštěm to odmítá.

Valašský deník zjišťoval ohlasy na současné politické drama v Rožnově. Jasný názor má na něj František Šulgan, pracovník Správy CHKO Beskydy a dlouholetý člen rožnovského zastupitelstva. „Je to odezva toho, co zde máme už dlouhé roky vyústění arogantního chování vůči veřejnosti. Znám pana Nečase roky a podle mě je to pokrytec," nešetřil Nečase Šulgan, podle nějž měl premiér odejít z funkce už dávno.

„Tito politici ale dokážou hnát věc až do samé krajnosti. Neodejdou, kdyby je z funkce tahali párem volů. Jde jim totiž o bytí či nebytí," poznamenal František Šulgan.

Opatrnější je ve vynášení jasných soudů ředitel rožnovské Městské knihovny Pavel Zajíc. Podle něj by měla nejprve opadnout všeobecná hysterie a emoce a ke slovu přijít konkrétní argumenty, než se začne mluvit o odchodu předsedy vlády či vlády jako takové. „Je možná otázkou týdne, kdy policie celou věc rozkryje. Pokud se obvinění ukážou jako průkazná a neúčelová, pak už není prostor pro diskusi," mínil Pavel Zajíc.

Dodal, že důležitější než kriminalizování jednotlivců je skutečnost, zda budou mít kauzy dopad na celkovou politickou kulturu. „Politika je spojená s klientelismem a lobbingem. Jestli dojde k jakémukoliv zprůhlednění a očištění, uvítám to," dodal Zajíc.

Že se o vrcholnou politiku moc nezajímá, připustil šéf rožnovské městské policie Daniel Vašut. „V našem státě už se ale nedivím ničemu," glosoval Vašut. Podle něj běžný občan nemá příliš možností, jak vývoj politické scény ovlivnit. „Máme dost starostí s darebáky tady," dodal.