Třiašedesátiletý Zdeněk Kovář, který střílel, byl obětí devátou.

U pietního místa poblíž Družby čekaly včera večer na hlavu státu stovky lidí včetně rodin s malými dětmi. Miloš Zeman se však na místě zdržel pouze několik minut. Uklonil se, zapálil svíčku a symbolicky položil kytku.

„Pan prezident považoval svůj příjezd za lidskou povinnost. Hluboce soucítí s pozůstalými rodinami," interpretoval vyjádření prezidenta jeho mluvčí Jiří Ovčáček. Zmínil, že přestože ke tragédii došlo už v úterý, dříve Miloš Zeman na Slovácko kvůli neodkladnému programu přijet nemohl.

Hlava státu se pro média vyjádřila jen krátce. „Politik na pietním místě nepořádá tiskové konference. Politik na pietním místě mlčí. A ten, který je věřící, se na pietním místě modlí," sdělil pouze prezident.

Přesto byl Miloš Zeman u Družby v obležení lidí. Řada z nich jeho příjezd kvitovala.

„Je to od něj hezké, že přijel a projevil úctu," myslí si Bronislava Kůrová. Stejně tak Rostislav Králík ocenil prezidentovo gesto. „I když vím, že je to jakási jeho povinnost, mám radost," dodal.

Vedení uherskobrodské radnice se piety s prezidentem nezúčastnilo. Po uctění památky se konalo na místě i symbolické rozloučení, které uspořádali kamarádi jednoho ze zemřelých. Pohřby obětí začínají v Brodě v pondělí.