Podle informací Deníku byl František, jak mu spolužáci říkali, premiantem třídy. Jediný předmět, který u „zkoušky dospělosti" nezvládl, byl český jazyk. Student z Uherského Brodu byl dokonce už přijatý na vysokou školu. „Je mi hrozně líto učitelů, kteří tomu klukovi dali za pět. Je to hrůza. Možná to obecně tkví ve vietnamské národnosti, jsou nároční na vzdělání dětí a neúspěch možná kluk neunesl," vyznal se v diskuzi Slováckého deníku čtenář, který se podepsal jako KK. Upozornil tak na fakt, že čeština mohla být pro Františka náročnější právě kvůli jeho původu.

Nešťastnou událost přiblížil na webových stránkách gymnázia jeho ředitel Zdeněk Botek. „Devatenáctiletý student oktávy B nesložil maturitní zkoušku. Hodinu poté vyskočil z okna ve třetím patře hlavní budovy školy. Přivolaná rychlá záchranná služba po poskytnutí základní péče odvezla studenta do nemocnice, kde po dvou hodinách zemřel," sdělil v oficiálním vyjádření ředitel Zdeněk Botek s tím, že vedení školy a pedagogický sbor vyjadřují hlubokou soustrast rodičům zemřelého studenta.

Podle informací od mluvčího krajských záchranářů Petra Olšana zasahovala u zraněného posádka záchranky kolem 16. hodiny. „Poté, co někdo ze školy objevil mladíka v křečích ležet na zemi, vyrazila naše sanitka na místo. Muž ročníku 1993 byl poté s mnohočetnými poraněními odvezen do Uherskohradišťské nemocnice," poznamenal Petr Olšan.

Tam podle jeho slov skonal. „Mladík byl převezen na Anesteziologicko resuscitační oddělení naší nemocnice, kde však i přes snahu lékařů o jeho záchranu svým zraněním podlehl," informoval vedoucí tiskového odboru Uherskohradišťské nemocnice Ludvík Valouch. Případem se i nadále zabývají uherskohradišťští kriminalisté. „Zatím ale nic nenasvědčuje tomu, že by došlo k cizímu zavinění," doplnil jejich mluvčí Aleš Mergental.

Diskuze pod článkem nebyla korektně vedena, proto jsme ji uzavřeli.  webeditor