Předávání cen se uskutečnilo v pátek 29. listopadu v Praze. Vedle „dospělých" kategorií jsou vyhlašovány Objevy roku v jednotlivých dětských a mládežnických věkových kategoriích. V kategorii do 10 let si mezi chlapci odnesl toto ocenění Matěj Bača, v kategorii do 14 let mezi děvčaty Sabina Popelková.

Celkově se golfu v České republice věnuje několik set dětí, jen letos podle statistik golfové federace přibylo přes sto nováčků ve věku do 16 let. Oběma mladým hráčům se tak podařilo vyniknout v silné tuzemské konkurenci.

„Je to vynikající výsledek, máme z něj všichni velkou radost. Pro oba hráče je to největší ocenění v jejich golfové kariéře. Navíc jsme byli spolu s Golf Klubem Plzeň-Dýšina jediní, kdo měli mezi oceněnými dětmi hned dva hráče z klubu," uvedl Leo Bača mladší, otec oceněného Matěje a zároveň trenér obou mladých hráčů.

Matěj Bača hraje golf čtyři roky. Letos se mu mimořádně dařilo v MORAVA CUPu, kde vyhrál třináct turnajů. Navíc se stal letošním mistrem svého domovského Golf Clubu Horal Velké Karlovice.

Sabina Popelková hraje golf tři roky, z toho dva pod vedením trenéra Lea Bači ml., poslední rok je členkou Golf Clubu Horal. Letos získala dvě stříbrné medaile v MORAVA CUPu.

Golf club Horal, jehož domovským působištěm je devítijamkové Golfové hřiště Horal u hotelu Horal ve Velkých Karlovicích, má nyní 8 mládežnických hráčů ve věku do 16 let. Většinou jde o děti z Velkých Karlovic a blízkého okolí, dojíždí sem ale i školáci ze Vsetína či slovenské Turzovky.

Golfové hřiště Horal již sice pokryl sníh, golfisté se ale mohou ve Velkých Karlovicích dál věnovat hře a tréninku i v zimě a to na golfovém simulátoru v prostorách Golf Clubu Horal u hotelu Horal. Zimní sezónu zpestří Zimní About Golf Tour – otevřený turnaj, jehož základní část byla zahájena 1. prosince. Po Novém roce se chystá také atraktivní turnaj dvojic.

www.golfclubhoral.cz