K tomu musí zaplatit peněžitý trest celkem dva a půl milionu korun. Pokud by toto ve stanovené lhůtě nesplnil, soud mu uložil dvěstapadesát dní odnětí svobody navíc. Spoluobžalovaná Hana Čouková, bývalá policistka z hospodářské kriminálky krajské policie ve Zlíně byla za trestný čin porušení pravomocí veřejného činitele potrestána desetiměsíčním trestem s podmíněným odkladem na tři roky.

Další obžalovaný Jan Švédík byl souzen za uplácení ale k činu se doznal. Navíc svou výpovědí pomohl k objasnění závažné trestné činnosti. Byl tak sice uznán vinným, ale bylo upuštěno od jeho souhrnného trestu. Obžalovaný je ve vězení za jinou trestnou činnost. Další původně obžalovaný Radomír Vybíral bude souzen zvlášť, v případu vystupoval jako svědek.

Všichni obžalovaní figurovali v kauze úplatkářství, korupce, vyzrazení informací z trestních spisů, ilegálních odposlechů i organizovaného zločinu. Marianovi Hanákovi přitom hrozilo až 12 let za mřížemi. Ostatním ze čtveřice hrozilo za korupci až pět let. Rozsudek není pravomocný, obžalovaní nebyli přítomni, proto se k rozsudku nemohli vyjádřit.

Lze ale předpokládat, že se Marian Hanák i Hana Čouková proti rozsudku odvolají. Krajský státní zástupce Roman Kafka se však proti rozhodnutí soudu na odvolal místě. „Odvolal jsem se v neprospěch Mariana Hanáka. Trest se mi zdál mírný co se týká výroku viny, výše trestu i typu věznice," uvedl žalobce.

O odvolání uvažuje i obhájce Hany Čoukové. „Domnívám se, že žádný důkaz pro který byla má klientka uznána vinnou, nebyl předložen. Absolutně nejsem spokojený s rozhodnutím soudu. Předpokládám, že se odvoláme," uvedl po vynesení rozsudku Vít Burša, obhájce Hany Čoukové.

Své rozčarování neskrýval ani advokát Mariana Hanáka Jaroslav Kružík: „Máme za to, že výpovědi pana Vybírala a pana Švédíka samy o sobě nemohou sloužit jako základ skutkového zjištění," uvedl na adresu soudu. K tomu, zda podají odvolání se odmítl vyjádřit s tím, že první celou věc probere právě se svým klientem.

Oba dva advokáti se po celou dobu líčení snažili dokázat, že výpovědi Radomíra Vybírala a Jana Švédíka nemohou být věrohodné. Senát zlínského krajského soudu přesvědčovali o tom, že oba jsou trestaní i v jiných trestních věcech a měly jim být za jejich výpovědi proti Marianu Hanákovi a Haně Čoukové slíbeny výhody v jejich trestních věcech.

Obhájce Vít Burša Deníku naznačil, že informace byly z policejních spisů vyneseny již několik měsíců dříve, než v prosinci 2007, kdy je měla okopírovat Hana Čouková a předat Marianu Hanákovi a kdy věc řešili pražští policisté. Právě Marian Hanák měl podle obžaloby za tyto materiály a za kladné vyřízení případu požadovat po trestně stíhaném podnikateli Radomíru Vybíralovi až sedm milionů korun.

Měl mu například také prozradit informaci o chystaných domovních prohlídkách u závažné trestné hospodářské činnosti, a to za úplatek 600 tisíc korun. Hanák se měl také dopouštět nelegálního odposlechu. Bývalý policista měl také provádět nedovolené lustrace osob a jejich „ochranu" před zájmem orgánů činných v trestním řízení. „Za tuto službu požadoval částku 20 tisíc korun měsíčně," upřesnil státní zástupce Roman Kafka v obžalobě.

Mezi další trestné činy obviněného měly patřit také nelegální lustrace telefonních čísel pro Jana Švédíka. Celkem si touto činností měl přijít na 225 tisíc korun. Další z trestných skutků se měl bývalý příslušník Policie ČR dopouštět prodejem konkrétních informací z trestních spisů. V těchto případech si měl účtovat až 300 tisíc korun. V celkovém součtu si měl bývalý policista takto přivydělat přes dva miliony korun.