Řidiči už dnes od rána neprojedou silnicí mezi Pohořelicemi a Komárovem na Zlínsku. Zde se totiž jede jedna 
z prvních rychlostních zkoušek.

„Uzávěrka potrvá až do třinácti hodin," upřesnil mluvčí zlínské policie Petr Jaroš. Daleko větší komplikace se však očekávají přímo v centru Zlína, kde ve čtvrt na deset večer odstartuje městská supererzeta.

Jízda MHD zdarma při erzetě Maják

S tím souvisí několik změn, zvláště v dopravě. Některé ulice totiž budou od pozdního odpoledne úplně uzavřené a řidiči, včetně vozů MHD, budou muset využít objízdnou trasu.

„To se například týká ulice Gahurova. Náhradní spoje na sídliště Jižní svahy budou vyjíždět ze zastávky náměstí Míru a budou pokračovat kolem Intersparu po ulici Nábřeží," vysvětlila mluvčí zlínské městské policie Šárka Škubalová.

Doslova boje se strhnou o parkovací místa. Policisté všem doporučují, aby pokud možno do centra vůbec nevyjížděli a raději použili vlastní nohy, či městskou hromadnou dopravu. Tu mohou lidé využít i v neděli, kdy se pojede rychlostní zkouška Maják. 
K ní pojedou zvlášť vypravené autobusy, a to v patnáctiminu­tových intervalech ze zastávky Náměstí Práce na zastávku U Majáku a zase zpět .

Dobrou zprávou pro všechny zájemce je fakt, že jízda je zdarma. „Rozhodně nebudeme tolerovat parkování v místech, kde by byl ztížen průjezd složek integrovaného záchranného systému či vozů MHD," upozornila mluvčí.

Úkolem strážníků však nebude jenom řídit dopravu či péče o klidný průběh celého pátečního večera. Na důkladnou kontrolu by se měli připravit i taxikáři či stánkaři, kteří budou ve městě prodávat různé zboží či nápoje.

Už od počátku tohoto týdne se mohou řidiči rovněž velmi často potkat s hlídkami, které měří rychlost. A bohužel během několika málo dní už zlínští strážníci i státní policisté rozdali takřka padesátku pokut, a to dokonce i samotným závodníkům.

„Například ve středu si spletl běžný provoz s ostrou soutěží jezdec švýcarské posádky. Ten se v Oldřichovicích atmosférou blížícího se závodu nechal unést natolik, že obcí projel dokonce rychlostí 
77 km/h," upřesnil ještě na závěr mluvčí zlínské policie Petr Jaroš.