Automobilové zápolení se uskuteční na části legendární rychlostní zkoušky Maják, a to konkrétně v úseku od Topolné do Komárova.

Zlínští pořadatelé připravili svůj slalomový podnik na zcela novém místě. „Máme připravenu trať, která svou délkou dosáhne takřka 1500 metrů, a každý jezdec ji absolvuje minimálně třikrát. Startovné pro jednoho jezdce včetně pojištění činí 550 korun. V případě dvou jezdců na jednom autě je startovné 525 korun za osobu," uvedl Jan Regner, ředitel zlínského slalomu.

Na jednom voze se mohou představit až tři jezdci a naopak jeden jezdec může startovat i na dvou vozech. V letošním roce je opět snaha přilákat na mistrovské slalomy větší počet jezdců a automobilů. „Na slalomu mohou startovat i vozy bez technického průkazu, tedy bez SPZ, a to za splnění bezpečnostního minima, které posoudí vždy na místě technický komisař. Závodník prakticky potřebuje jen přilbu. Nicméně hlavním tahákem by mělo být využití tratě, která vychází z rychlostní zkoušky Barum Czech Rally Zlín, známého Majáku. Ve Zlínském kraji je mnoho fandů, pro které právě tato trať bude lákadlem. Samozřejmě tuto 1,5 km pasáž zpomalíme kužely tak, aby byla bezpečnější," řekl Jan Regner, ředitel zlínského slalomu. Výhodou pro jednotlivé jezdce je, že se mohou přihlásit přímo i v den konání slalomu do 9:30 hodin.

Mistrovství České republiky ve slalomech má za sebou zatím jen jeden podnik, odstartovalo totiž začátkem dubna závodem v rakouském Teesdorfu. Jak se ale už stalo tradicí, proběhne jeden den před zlínským slalomem v sobotu 18. května ještě další mistrovský závod, a to v nedalekém v Přerově na letišti Výmyslov.

Při zlínském slalomu se pojedou tři až pět jízd – bude záležet na počtu přihlášených. V českém šampionátu jsou vypsány skupiny L1 až L6, v zónovém hodnocení skupina N, A, GT a sériové vozy. Vedle hodnocení v jednotlivých skupinách budou oceněni jezdci v absolutním pořadí, nejlepší junior a žena. Známa je rovněž nominace hlavních činovníků, do funkce sportovního komisaře byl nominován Jakub Hofbauer, technickým komisařem je Pavel Malý a funkci časoměřiče zastane Jana Maděrová.

Další informace naleznete na oficiální internetové stránce českých slalomů na adrese www.AutoSlalom.cz. Zde si můžete stáhnout i přihlášku a zvláštní ustanovení na automobilový slalom ve Zlíně podobně jako standardní propozice pro automobilový slalom pro letošní rok. (ror)

Časový harmonogram XXIV. AUTOMOBILOVÝ SLALOM ZLÍN

Neděle 19. května 2013

07:45 – 09:15 hodin administrativní přejímka (stan ředitelství)
08:00 – 09:30 hodin technická přejímka (stan ředitelství)
testování vozidel
09:00 – 10:45 hodin seznamovací jízdy
09:30 hodin uzávěrka příchozích přihlášek
11:00 hodin start slalomu
16:30 hodin předpokládaný závěr slalomu

Kalendář Mistrovství České republiky ve slalomech 2013

01. 04. Teesdorf (AUT)

11. 05. Kdyně

18. 05. Přerov

19. 05. Zlín

01. 06. Pačejov

02. 06. Lhota u Dobřan

14. 09. Vrchbělá

15. 09. Vrchbělá