Čtěte: Doživotí pro Fiana a Křepelu, míchače jedovaté směsi

Miroslav Adámek, primátor města Zlína

Byli odsouzeni po právu. Ať se každý podívá na počet mrtvých a postižených. O vážnosti situace jsme ve Zlíně od začátku nepochybovali. I proto jsme svolávali krizový štáb a pomohli s testováním alkoholu.

Josef Němý, ředitel Filharmonie Bohuslava Martinů

Souhlasím s těmito tvrdými tresty, protože ohrožení bylo velmi široké a někteří lidé budou mít doživotní následky. Vnímám to jako exemplární potrestání, aby to už nikdy nikdo nezkoušel.

Lukáš Žaludek, majitel hotelu Baltaci

Policie a státní zástupce odvedli podle mně dobrou práci. 
Vzhledem 
k tomu, co se stalo, mi z mého laického pohledu trest přijde adekvátní a ztotožnuji se se závěrem soudu.

Radim Vrla Národní památkový ústav Kroměříž

Osobně si myslím, že tresty jsou adekvátní, protože to, co míchači jedovaté směsi způsobili nebylo z nedbalosti. Co se týče trestu pro distributora nejsem dostatečně informovaný abych to mohl posoudit.

Jana Juřenčáková, předsedkyně Sdružení místních samospráv ČR

Vzhledem 
k tomu, co to přineslo za neštěštěstí, s výší trestu souhlasím. Z pohledu pozůstalých: pokud by platil trest smrti, nedivila bych se, pokud by jim trest připadal ještě mírný.

Jaroslav Končický, starosta Slavičína

Trest smrti u nás není, tudíž si myslím, že doživotní tresty jsou 
v tomto případě adekvátní. Myslím si, že jiný adekvátnější trest pro míchače jedovaté směsi ani neexistuje.

Jíří Charvát, ředitel SPŠ polytechnické Zlín

S výší trestu souhlasím. To, že prodávali jed, museli vědět. Bylo to od nich zákeřné vůči nic netušícím lidem. Je pro mě nepochopitelné, že jen proto, aby vydělali.

Alena Gajdůšková, I. místopředsedkyně Senátu ČR a pacientská ombudsmanka

Tento trest si určitě zaslouží. Nic ale nenapraví tragédie rodin, které odsouzení způsobili. Myslím, že součástí trestu by mělo být i odškodnění pro pozůstalé a lidi s doživotními následky.

František Hubáček, starosta Luhačovic

Ti lidé věděli co dělají, a že to tak může skončit. Nejsem zastáncem trestu smrti, ale chápu, že pro pozůstalé a poškozené není žádný trest dost vysoký.

Martin Janík, místostarosta Valašských Klobouk

Žádný trest bohužel nemůže vrátit lidem zdraví. Z celé aféry je mi velmi smutno. Je mi velmi líto, že se v naší republice dějí takové věci. Svědčí to o naší celkové společenské úrovni. Metanolová aféra je jedna z mála zpráv, která se o České republice dostala do mezinárodních médií a určitě nevytváří příliš lichotivý dojem. Náš národ má se vztahem k alkoholu problém všeobecně a bude ještě dlouho trvat než se s tímto problémem vyrovná. Nikdy to určitě nebude ideální, ale na zlepšení může každý z nás pracovat.