Herci okomentují krmení v zoo

Kdy: neděle 30. 6. od 10.30, 12.30 a 15 hodin

Kde: Zoo Zlín-Lešná u lachtanů, slonů, tučňáků

Návštěvníky zoo čeká krmení zvířat komentované herci hradišťského divadla.

„Myslím, že je to světový unikát. Aby herci vyrazili místo na prkna do zoo a s humorem jim vlastním přiblížili návštěvníkům, jak si žijí naše zvířata, s tím jsem se ještě nikde nesetkala," říká vedoucí marketingu zlínské zoo Romana Bujáčková a prozrazuje, že divadelníci okomentují krmení lachtanů, slonů a tučňáků.

Komentované krmení herci Slováckého divadla vypukne v neděli v 10.30 hodin u lachtanů hřivnatých, kde celá spolupráce mezi zlínskou zoo a divadelníky z Uherského Hradiště začala. V 12.30 hod. se návštěvníci mohou těšit na komentování u slonů, pomyslnou třešničkou na dortu pak bude povídání u tučňáků v 15.00 hod.

Nejlepší rybáři si odnesou přístřešek nebo živé sele

Kdy: sobota od 14 hodin

Kde: Fryšták rybník Výlanta

Rybářské závody pořádá o víkendu Zemědělské družstvo vlastníků Fryšták. Na rybníku Výlanta proběhne v sobotu od 14 hodin noční klání příznivců Petrova cechu. Konec závodu a vyhodnocení cen proběhne v neděli po 8. hodině ranní.

Hlavní cenou je přístřešek od firmy Kovin-fish. Na úspěšné lovce rovněž čeká jako obvykle živé sele, ale i rybářské vybavení a doplňky, připravena je i super tombola s velmi hodnotnými cenami. Startovné činí 250 korun.

Soutěžit se bude o nejdelší kaprovitou rybu, odměněn bude i lovec, jenž na délku uloví nejvíce kaprovitých ryb. „Místa se nelosují, jejich rezervace bude zahájena v pátek od 18 hodin na rybníku Výlanta nebo podle pravidel uvedených na našich webových stránkách," zve hlavní organizátor závodu Jiří Moravec.

Zlaté jablko uvede Trpasličí pohádku

Kdy: neděle 30. června, v 10 a 15 hodin

Kde: OC Zlaté jablko dětský koutek

Dříve než děti vyrazí na prázdniny, připravilo pro ně obchodní a zábavní centrum pohádkové představení. V neděli 30. června do Zlína zavítá divadelní spolek DAMUZA s příběhem Trpasličí pohádka. Představení začínají v 10 a 15 hodin v dětském koutku a vstup je zdarma.

Příběh Trpasličí pohádka zavede děti do světa trpaslíků, kteří se zabývají hlavně prací v dolech. To se ale může změnit příchodem nezvaného hosta… Co udělá se sedmi muži jedna kráska, uvidí diváci během čtyřicetiminutového představení.

Po celou dobu představení musí být pod dohledem rodičů pouze děti do tří let. Rodiče ostatních dětí mohou volný čas ve Zlatém jablku vyplnit po svém. Místo na divadelním představení je možné si rezervovat telefonicky na 733 641 769. Děti, které mají rezervaci, se musí dostavit nejpozději 15 minut předem.

Ve skanzenu přiblíží tradiční svatbu z Hrozenkova

Kdy: neděle 30. června ve 14 hodin

Kde: Dřevěné městečko, Valašské muzeum v přírodě v Rožnově pod Radhoštěm

Krojované ANO zazní nadcházející neděli odpoledne ve Valašském muzeu v přírodě v Rožnově pod Radhoštěm.

V areálu Dřevěného městečka se uskuteční ukázka tradiční valašské svatby, jak se v minulosti odehrávala v Novém Hrozenkově. „K vidění bude více než sedm desítek krojovaných účastníků," uvedl ředitel rožnovského skanzenu Jindřich Ondruš.

Mezi účinkujícími, kteří se na přípravě svatby podíleli, budou členové občanského sdružení Hafera či folklorního souboru Vranečka. „Hrát bude cimbálová muzika Kotula a také dechová hudba. Všichni z Nového Hrozenkova," doplnil Jindřich Ondruš. V programu ale vystoupí také domácí rožnovský soubor Javořina. Při nepřízni počasí se celá akce přesune do Janíkovy stodoly.

Motorkáři vyrazí pod vrchol Velké Javořiny

Kdy: sobota 29. června ve 14.30 hodin

Kde: Zámeček ve Strání

Pro milovníky silných kubatur chystá Jawa klub Strání již na tuto sobotu motosraz veteránů značky JAWA. Jedná se o mezinárodní akci, neboť ji spolu se Straňany pořádají slovenští příznivci veteránů. Účastníci setkání mají sraz ve 14.30 před Zámečkem ve Strání. Poté bude následovat okružní jízda po Bílých Karpatech, která vyvrcholí těsně pod vrcholem Velké Javořiny u Holubyho chaty.

Život za mřížemi končí

Kdy: pátek 28. až neděle 30. června

Kde: Slovácké muzeum v Uherském Hradišti

Už jen do konce týdne mají návštěvníci Slováckého muzea ve Smetanových sadech možnost zhlédnout výstavu mapující historii uherskohradišťské věznice. Výstava dokumentuje architektonickou podobu objektu a život vězňů v různých obdobích. K vidění jsou archivní dokumenty, dobové i současné fotografie a také vzácné exponáty jako oděv vězně z 50. let, pouta, obušek, klíče či závěsná popravčí oprátka.

„Mezi exponáty se také nachází unikátní předměty vyrobené politickými vězni, které zapůjčila Konfederace politických vězňů v Uherském Hradišti," uvedla pracovnice Slováckého muzea Kateřina Kamrlová. Výstava potrvá pouze do 30. června.

František Chrástek bude vystavovat v Uherském Brodě

Kdy: dnes v 17 hodin

Kde: Q galerie v Uherském Brodě

Příznivci umělecké fotografie by si dnes neměli nechat ujít v uherskobrodské Q galerii slavnostní vernisáž autorské výstavy fotografií Františka Chrástka. Začátek vernisáže děl uherskobrodského rodáka, který se řadu let profesionálně věnuje výtvarné a reklamní fotografii, je naplánován na 17 hodin. U příležitosti jeho 60. narozenin bude vystaveno dvacet velkoplošných fotografií z cyklu Objekty 2013. Expozice, která jistě stojí za zhlédnutí, bude k vidění do 20. 8.

Nejhezčí psy uvidíte letos ve Vsetíně

Kdy: 30. června v 15 hodin

Kde: Panská zahrada, Vsetín

Milovníci psů se tuto neděli sejdou v Panské zahradě ve Vsetíně. Koná se tam devátý ročník soutěže Fešák pes aneb Punťa šou.

Akce je určena pro všechny majitele čtyřnohých miláčků všech plemen, včetně kříženců, od věku šesti měsíců. „V soutěžním areálu musí být psi na vodítku a dle potřeby s náhubkem. Nelze používat stahovací obojky, elektrické obojky nebo obojky s ostny," informovala za pořadatele Eva Liďáková.

Porota bude hodnotit poslušnost psa a celkový dojem dvojice. Kapacita soutěže je omezena na třicet míst.

Na Cimburku předvedou dobové souboje

Kdy: sobota 29. června

Kde: hrad Cimburk u Koryčan na Kroměřížsku

Milovníci hradů a historie mohou o víkendu vyrazit na hrad Cimburk v Koryčanech. Na sobotu si tam pro ně organizátoři připravili šermířský den. Kromě opravených částí hradu, které si lidé mohou prohlédnout, si užijí i rytířských soubojů. Během dne se představí například skupina historického šermu Nuntius Regis, která živě předvede zápasy dobových bojovníků.

V Kostelanech bude Indiánský den

Kdy: sobota 29. června od 13 do 17 hodin

Kde: Ranč Kostelany na Kroměřížsku

Zábavné indiánské odpoledne připravil na tuto sobotu pro děti i dospělé Ranč v Kostelanech. Děti se mohou těšit na indiánské ježdění, westernové soutěže, vození na koni a další hry a soutěže. Zájemci shlédnou i různé scénky a ukázky práce s koňmi.

Vstupné činí sto korun pro dospělé, padesát pro děti, 230 korun pak stojí vstupné rodinné, v jehož ceně už jsou všechny atrakce. Program začíná v jednu hodinu a potrvá až do pěti hodin odpoledne.

KRAJŠTÍ ZPRAVODAJOVÉ