Všichni členové Huménečka jsou hudebníky už od mala, a muzice se tedy věnují dvacet a někteří i třicet let, spolu však fungují zhruba dva roky. Jejich hudba je složená ze dvou sekcí, a to trochu nezvykle metalové a folklorní.

„Je to taková typická kombinace cimbálu a houslí s kytarou a bubny. Huménečko se opírá o vlastní tvorbu s českými texty. Sami styl nazýváme slovácký folk rock pop folklor," řekla pro Deník manažerka kapely Marcela Koníčková.

Část žánru tvoří i notoricky známé písně třeba od Zdeňka Svěráka nebo Chinaski, lidé si tak s kapelou mohou i zazpívat. Zaměřuje se ale především na vlastní tvorbu.

„Na konci března jsme pokřtili také naše první autorské cédéčko. Jmenuje se Vrba a pokřtil ho Ivan Mládek s kapelou Banjo Band," prozradila manažerka. Huménečko také už několikrát vystupovalo jako předskokan populární kapely No Name.

„V červnu budeme opět na pozici předskokana, a sice u Čechomoru, se kterým nás žánrově naši fanoušci často spojují," dodala Marcela Koníčková. Sobotní vystoupení začíná v 19.30 hodin. Lístky v hodnotě 100 korun lze zakoupit i přímo na místě.