Jejich vystoupení završí letošní ročník Zámeckého hudebního léta v Holešově. „Koncert v zahradách zámku byl původně plánován a inzerován až na sobotu 4. září. Z technických důvodů bylo datum přesunuto na pátek ve 20 hodin. Vstupenky na původní termín zůstávají v platnosti,“ informoval Jan Holcman z pořádající agentury.

První spolupráce Rezka a Zagorové se datuje již od roku 1976. V té době Petr Rezek vystupoval ve skupině Karla Vágnera vedle známé zpěvačky jako druhý sólista.

V osmdesátých letech se odmlčel, ale v roce 1999 se na jeviště opět vrátil. „Vlastně jsem ani neměl v úmyslu se vracet. Ale pak mě Hanka pozvala na svoje vánoční koncerty a asi po třetím pozvání jsme se dohodli, že uskutečníme comeback,“ zavzpomínal muzikant.

A na co se mohou návštěvníci pátečního koncertu těšit? „Lidé si žádají staré pecky. Takže určitě zazní Tulák po hvězdách, Kdysi dávno chtěl jsem lítat, nebo Prší krásně. Ale s Hankou se snažíme do dramaturgie „propašovat“ i novinky. Doufáme, že se budou líbit,“ vyjádřil přání Rezek.

Zámecké hudební léto v Holešově má za sebou první zkušební ročník. Organizátoři posluchačům nabídli vystoupení Jaromíra Nohavici či kapely Čechomor s Bolkem Polívkou a formací AG Flek. Na Moravu také zavítala první dáma české populární hudby Lucie Bílá.

„V první řadě bychom chtěli poděkovat všem divákům, kteří navštívili některý z koncertů, protože bez jejich skvělé kulisy by koncerty nebyly koncerty, ale pouze přehrávky písniček. Právě publikum může nejobjektivněji zhodnotit celou akci a my doufáme, že kladně. Vždyť spokojenosti diváků nahrává hned několik faktorů: atmosféra holešovského zámku, nádherné zahrady a v neposlední řadě profesionální servis a zázemí jak pro interprety, tak i pro návštěvníky,“ pochvaloval si ředitel pořádající agentury Michal Žáček.

Spokojený je i ředitel Městského kulturního střediska Holešov Pavel Chmelík. „Volba interpretů a kapel byla naplánována pro co možná největší různorodé publikum. Holešovské kulturní léto se stalo v letošním roce nedílnou součástí kulturně-společenského života v našem městě. Záměr radnice vybudovat ze zámku kulturní centrum se tedy zdařil,“ doplnil Chmelík.