K teplému počasí kromě zmrzliny, grilování a líných dnů u vody patří i hudební festivaly. Výjimkou není ani Kroměřížsko. Už 10. května se rozburácí Cihelna v Morkovicích-Slížanech, která bude letos už pojedenácté dějištěm multižánrového festivalu Máj a Les.

Během pátku a soboty se tam na dvou pódiích představí David Koller, Hannibal Lecter, SPS, Vltava, Řezník, Boss, Kaisersoze a celá řada dalších. Festival startuje v pátek 10. května od 15 hodin a potrvá až do brzkého nedělního rána. Vstupné na oba dny činí 1000 korun. Lístky jsou k dostání v předprodeji v síti Smsticket. Další informace jsou k dispozici na sociálních sítích festivalu.

Festival Máj A Les se uskutečnil 16. a 17. května v Morkovicích v areálu Cihelna. Ani deštivé počasí neodradilo milovníky hudby. Z kapel vystoupili mimo jiné například Elektrick Mann nebo Hannibal Lecter.Festival Máj A Les.Zdroj: DENÍK/Nikol Diviaková

Oblíbenou stálicí mezi festivaly na Kroměřížsku jsou také Slavnosti piva pod komínem v Záhlinicích. Letos se uskuteční od čtvrtka 23. května a během třech dní nabídnou hudební program plný zvučných jmen. Své hity v areálu Pivovaru Záhlinice zahraje během čtvrtku například Terapie a Miro Šmajda, Protheus nebo Alkehol. V pátek se o zábavu postará mimo jiné Turbo, Trautenberk, Tři sestry a program zakončí nad ránem Kosovci.

V sobotu se mohou návštěvníci festivalu těšit třeba na kapelu Fleret a Zuzanu Šulákovou, Motorband, Walda Gang, Traktor, Desmod a Křídla. Jednodenní vstupenky na festival vyjdou na 690 korun. Třídenní lupen pak na 1790 korun. K dostání jsou v síti smsticket a na předprodejních místech. Více informací najdete na sociálních sítích festivalu.

Slavnosti piva v Záhlinicích.Slavnosti piva v Záhlinicích.Zdroj: Se svolením L. Polišenské

Už podvanácté letos zaplní hudební a rodinný festival Holešovská Regata zahradu zámku v Holešově. Oblíbený festival je letos v plánu na pátek 21. a sobotu 22. června. Na pódiu u zámku se tam během dvou dní vystřídá například David Koller, Monkey Business, Janek Ledecký, Desmod, Pokáč, Kapitán Demo či Fleret.

Pro děti pak nebudou chybět zábavné aktivity na různých místech zámeckého parku, zajímavou součástí doprovodného programu bude také mimořádné „vydání“ oblíbeného pořadu 7 pádů Honzy Dědka, jenž vyzpovídá vybrané festivalové hosty. Pomyslnou tečku za dvanáctou Holešovskou Regatou obstará after party Leoše Mareše.

Kromě toho nabídne festival také tradičně soutěž plavidel nebo divácky atraktivní soutěž v přejezdu vodní lávky. Jednodenní dětská vstupenka (děti od 7 do 15 let) je k dostání za 390 korun. Dvoudenní pak vyjde na 590 korun. Jednodenní vstupné pro dospělé činí 690 korun. Dvoudenní lístek vyjde na 990 korun. V dalších vlnách předprodeje se cena může lišit. Více informací je na stránkách festivalu www.holesovskaregata.cz.