Tři koncertní řady, interaktivní program pro rodiny i přednášky nabídne v roce 2020 festival klasické hudby, za nímž stojí dirigent Tomáš Netopil. Na tři vybrané koncerty ze svého programu již zahájila Hudební Kroměříž předprodej.

Na prvním koncertě 9. června 2020 vystoupí Moravská filharmonie Olomouc, houslový virtuoz Václav Hudeček a laureáti Mezinárodní houslové soutěže PhDr. Josefa Micky. Program koncertu mají ve svých rukou sami návštěvníci, kteří mohou na facebookových stránkách @academykromeriz hlasovat, které části Dvořákových Slovanských tanců si vyslechnou.

Do předprodeje vstupuje i recitál Dalibora Karavaye a Ivo Kahánka, kteří zahrají 18. srpna v kině Nadsklepí. Na programu budou skladby Beethovena či Chopina.

V aktuální nabídce je také závěrečný koncert LHAK, na kterém se dne 22. srpna 2020 ve skleníku Květné zahrady představí Tomáš Netopil a Moravští komorní sólisté. Jako hosté vystoupí koncertní mistr České filharmonie Jiří Vodička a barytonista Roman Hoza. Vystoupí i laureáti minulého ročníku akademie. Zazní skladby Heinricha Ignaze Franze von Bibera, Camilla Saint-Saënsa a Wolfganga Amadea Mozarta.

„Připravili jsme festival, který bude bavit odborníky i laiky, nabídne kvalitní a krásný program. Otevíráme také klub podporovatelů, kteří mohou za své členství získat různé výhody. Speciální perličkou je možnost stát se VIP posluchačem vybraného koncertu, což obnáší i setkání s umělci,“ prozradila Jana Kubáčová.

Předprodej vstupenek na www.hudebnikromeriz.cz, vstupenky na další koncerty budou v prodeji od února.

Zdroj: Valentíková Martina