ZLÍNSKO

30. výročí Církevní základní školy ve Zlíně
KDY: 17. května
KDE: Česká 4787, Zlín
ZA KOLIK: Zdarma
PROČ PŘIJÍT: Oslavy 30-ti let od založení školy budou trvat celý den a nabídnou pestrý program. Dopoledne si mohou zájemci prohlédnou školu s možností shlédnutí ukázkových hodin. Ve 14 hodin se v kostele Panny Marie Pomocnice křesťanů na Jižních Svazích uskuteční svatá mše s otcem arcibiskupem Josefem Nuzíkem. Poté proběhne koncert oblíbeného českého písničkáře a kytaristy Pavla Helana.
„Srdečně zveme všechny rodiče, rodiny, přátele i veřejnost k účasti na této významné události,“ říká ředitelka zlínské Církevní základní školy Michaela Černošková s tím, že během dopolední části oslav se mohou zájemci přijít podívat přímo do školy, kde za doprovodu žáků starších ročníků navštíví ukázkové hodiny, prohlédnou si prostory školy i školky, ochutnají školní svačinku, nebo nahlédnou do školních kronik a časopisů.

Ulice živě
KDY: 18. května od 14 hodin
KDE: Tržiště Pod Kaštany, Zlín
ZA KOLIK: Zdarma
PROČ PŘIJÍT: V improvizovaný pouliční ateliér se promění zlínské Tržiště Pod kaštany. Na neobvyklém uměleckém happeningu Ulice živě se tam setkají výtvarníci, pouliční muzikanti, tanečníci a artisti. Pestrobarevné odpoledne bude plné překvapení a chybět nebude ani dobré jídlo a pití.

Česko-Slovenský dětský folklórní festival Májíček
KDY: 18. května od 14:30
KDE: Jižní Svahy, Zlín
ZA KOLIK: Zdarma
PROČ PŘIJÍT: 15. ročník tradičního folklórního festivalu spojujícího českou a Slovenskou kulturu. Na akci vystoupí dětské soubory Valášek, Kušpánek, Trnečka, Vonička, Turiec, Lúčka nebo Strunka. Od 18 hodiny k tanci a poslechu zahraje cimbálová muzika Denica ze Zlína.

Svatba jako na zámku
KDY: 18.-19. Května
KDE: Zoo Zlín
ZA KOLIK: běžné vstupné
PROČ PŘIJÍT: Módní přehlídka a výstava svatebních šatů v zámku Lešná. Už pojedenácté zámecké interiéry opět rozzáří svatební výzdoba interiérů, květiny a trendové svatební doplňky. Prohlídku historických sálů zpestří modelky ve svatebních i společenských šatech, které představí tradiční i velmi originální svatební šaty, nebude chybět ani ukázka pánských svatebních obleků. V 11 a 14 hodin se bude kont velká módní přehlídka na nádvoří zámku Lešná.

33. Besídka u cimbálu
KDY: 19. května od 16 hodin
KDE: Malá scéna Zlín
ZA KOLIK: Dobrovolné vstupné
PROČ PŘIJÍT: Besídka dětských folklórních souborů, účinkují Fryštáček, Kašavjánek, Lukovjánek, Maryjánek, Mladá Kašava, Vínek a CM Kašava.

SLOVÁCKO

Jízda králů s formanským odpolednem
KDY: 17. - 19. května
KDE: Kunovice
ZA KOLIK: Zdarma
PROČ PŘIJÍT: Jízdou krále Patrika Libosvára vyvrcholí v neděli 19. května odpoledne v Kunovicích třídenní program tamní jízdy králů.
Už v pátek v 16 hodin se u Sportovní haly uskuteční přijetí královské družiny starostou města. Večer ve 20 hodin se v Areálu jízdy králů bude konat pořad Hudba pro krále, na počest Roku české hudby, s předáním královské koruny. Vystoupí královská družina, symfonický orchestr Academia Moravia a CM Mladí Burčáci.
V sobotu od 9 do 13 hodin se v Areálu jízdy králů bude konat Královské střílení. Úderem 14.30 začne na náměstí Svobody Formanské odpoledne. Návštěvníci města se mohou těšit na slavnostní defilé povozů a kočárů na náměstí a na projížďky kočáry a povozy ulicemi Kunovic. Od 20.10 do 21.20 se v Areálu jízdy králů uskuteční pořad Na krála, matičko, na krála, s představením krále a královské družiny.
V neděli od 8.45 hodin se za Panským dvorem budou řadit koně, aby se od 9 do13 hodin mohly konat projížďky kočáry a povozy ulicemi Kunovic. V 9.15 bude žehnání jezdcům jízdy králů pod kostelem, v 9.30 pak mše svatá v kostele sv. Petra a Pavla . Od 9.50 budou žádat o krále u domu rodičů. V 10.45 požádají o povolení jízdy na náměstí Svobody a od 11.30 do 16. 30 se pak přítomní mohou těšit na jízdu králů městem s vyvoláváním. V čase od 15 do – 16.30 se milovníci folkloru mohou těšit na regionální přehlídku dětského verbuňku.

close Jízda králů v Kunovicích, 7. 8. 2022 info Zdroj: Deník/Jan Karásek zoom_in Jízda králů v Kunovicích

Obrazy Lenky Jurečkové vystaví v Kunovicích
KDY: Pátek 17. května v 17.30 hodin
KDE: Klenbový sál Panského dvora
ZA KOLIK: Vstupné dobrovolné
PROČ PŘIJÍT: Po úspěšné vernisáži na zámku (Národní ústav lidové kultury) ve Strážnici 5. května, kde Lenka Jurečkové představila celou šíří své výtvarné tvorby (obrazy, akvarely, skizy a kresby s folklorními a krajinnými náměty, fotografie, užitá tvorba a dokumenty z realizací), připravila další (komornější) kolekci obrazů a akvarelů s převážně folklorní tematikou (částečně i náměty z Kunovic). Výstavu pořádá Město Kunovice a potrvá do 22. května.

close Lenka Jurečková ve Strážnici info Zdroj: Miroslav Potyka zoom_in Lenka Jurečková ve Strážnici

Konečně akty Zdeňka Kupa
KDY: Do 31. května
KDE: Galerie Jiří Konečný Veselí nad Moravou
ZA KOLIK: Zdarma
PROČ PŘIJÍT: Obrazy Zdeňka Kupa v Galerii Jiřího Konečného ve Veselí nad Moravou.

close Vernisáž kolekce obrazů s názvem Konečně akty výtvarníka Zdeňka Kupa ve Veselí nad Moravou; 29. února 2024 info Zdroj: Miroslav Potyka zoom_in Vernisáž kolekce obrazů s názvem Konečně akty výtvarníka Zdeňka Kupa ve Veselí nad Moravou; 29. února 2024

Krajina, sem tam zvíře
KDY: Do 31. 12. 2025 Od úterý do neděle, od 9 do 12 a od 12.30 do 17 hodin
KDE: Galerie Slováckého muzea Uherské Hradiště
ZA KOLIK: Neupřesněno
PROČ PŘIJÍT: Výstava nabízí dialog mezi různými výtvarnými technikami, odlišnými koncepcemi a různými generacemi autorů, kteří reagují na konkrétní místa nebo krajinu jako celkový fenomén. K expozici budou připraveny poznávací programy pro nejrůznější věkové kategorie, od pohádkových setkání pro děti z mateřských škol až po interaktivní výklad ušitý na míru dospělým. Veřejnost se může těšit také na komentované prohlídky.

close Výstava Krajina, sem tam zvíře. info Zdroj: archiv Slováckého muzea zoom_in Výstava Krajina, sem tam zvíře.

KROMĚŘÍŽSKO

Chutě Zlínského kraje
KDY: pátek od 10 do 21 hodin a sobota od 10 do 18 hodin
KDE: Výstaviště Kroměříž
ZA KOLIK: zdarma
PROČ PŘIJÍT: Na návštěvníky čekají oblíbené foodtrucky, prodejci regionálních potravin a spousta zábavy. Doprovodný program nabídne Live Cooking Show s šéfkuchařem Romanem Paulusem nebo účastníkem soutěže MasterChef Jakubem Menšíkem. Návštěvníky čekají také zajímavé rozhovory s autorkou kuchařek Markétou Hrubešovou či tvůrcem Gastromapy Lukášem Hejlíkem. Prostor dostanou i talentovaní kuchaři během soutěže Mistrovství Zlínského kraje ve vaření středních škol. Chutě Zlínského kraje nabídnou také lidová řemesla, folklorní kumštýře a ukázky turistických míst.

close Chutě Zlínského kraje na Výstavišti Kroměříž. info Zdroj: výstaviště Kroměříž zoom_in Chutě Zlínského kraje na Výstavišti Kroměříž.

Hanácký den v Kroměříži
KDY: sobota od 9 do 17 hodin
KDE: Hanácké náměstí v Kroměříži
ZA KOLIK: zdarma
PROČ PŘIJÍT: Hanácké zvyky, hudbu, tance a barevné kroje představí Hanácký den, který v sobotu 18. května už posedmé zaplní Hanácké náměstí v Kroměříži. Program a tradiční Hanácký jarmark si mohou návštěvníci užít od 9 do 17 hodin.

Den vína
KDY: sobota od 16 hodin
KDE: Klub Café Bar, Třebízského 194, Hulín
ZA KOLIK: 200 korun na místě
PROČ PŘIJÍT: První ročník festivalu nazvaného příznačně Den vína připravují v Hulíně. Do tamního Klub café baru zavítají v sobotu 18. května zástupci hned z několika vinařství. Kromě ochutnávky nabídne akce také besedy s vinaři. Vstupné na akci činí v online předprodeji 150 korun. Na místě v den konání akce vyjde vstupenka na 200 korun. V ceně vstupenky je degustační sklenička a víno menu.

close Den vína v Hulíně. info Zdroj: Klub café bar Hulín zoom_in Den vína v Hulíně.

Chovatelské trhy
KDY: neděle od 6 do 10 hodin
KDE: Výstaviště Kroměříž
ZA KOLIK: základní vstupné 60 korun
PROČ PŘIJÍT: Tradiční chovatelské trhy hostí tuto neděli kroměřížské výstaviště. K vidění i koupi nabídnou papoušky, drůbež, holuby, králíky a další drobná zvířata. Chybět nebudou ani prodejci s širokou nabídkou krmiv, vitamínů a dalších potřeb pro chovatele. Samozřejmostí je i široká nabídka občerstvení a řemeslných výrobků.

SEVA – český fenomén na zámku Holešov
KDY: pátek od 13 do 17 hodin, sobota a neděle od 9 do 17 hodin
KDE: Zámek Holešov
ZA KOLIK: základní vstupné 100 korun
PROČ PŘIJÍT: Výstava hravou, zábavnou, ale i poučnou formou představí stavebnici, kterou zná každý Čech. Vystaveny budou různé modely od těch nejdrobnějších až po velké sestavy, a chybět nebudou ani doprovodné texty a herna pro děti.

close Interaktivní výstava SEVA - český fenomén. info Zdroj: archiv pořadatele zoom_in Interaktivní výstava SEVA - český fenomén.

Výstava Rudolf II. ožívá
KDY: pátek od 13 do 17 hodin, sobota a neděle od 9 do 17 hodin
KDE: Zámek Holešov
ZA KOLIK: základní vstupné 140 korun
PROČ PŘIJÍT: Do období na přelomu šestnáctého a sedmnáctého století zavede návštěvníky výstava Rudolf II. ožívá. Výstava má multimediální charakter díky použití moderních technologií jako je multivideomapping a animace. Samotný císař tam „ožije“ díky živým obrazům. Tvář a hlas mu propůjčil Jiří Werich Petrášek, syn Jana Wericha, který panovníka ztvárnil v legendárních filmech Císařův pekař a Pekařův císař. Římský císař a český král návštěvníky provede nejen svým životem, ale i sbírkami, které shromažďoval většinu života. V kabinetu kuriozit budou k vidění napodobeniny bizarních exponátů preparovaných zvířat v kostýmech, například bažant jako kardinál nebo kočka jako šlechtična. Prostřednictvím hologramů si lidé také prohlédnou koruny, kterými byl Rudolf II. korunován, a zejména ženy zaujme přehlídka módy rudolfínské doby.
Součástí expozice jsou i miniaturní výjevy ze života císaře – například v truhlách vyřezaná flotila šestnácti lodí, která císaře a jeho tři sta sedmdesát dvořanů vezla na sedmiletá studia ve Španělsku. Jiné diorama zachycuje v uvozovkách skromnou císařskou hostinu a za pozornost stojí také laboratoř alchymie a okultních věd, které Rudolfa II. fascinovaly.

close Výstava Rudolf II. ožívá na zámku v Holešově. info Zdroj: Městské kulturní středisko Holešov zoom_in Výstava Rudolf II. ožívá na zámku v Holešově.

Někdo to rád sušené
KDY: denně od 9 do 12 hodin a od 12.30 do 17 hodin
KDE: Muzeum Kroměřížska, Malá galerie
ZA KOLIK: základní vstupné 80 korun
PROČ PŘIJÍT: Plody ovocných stromů tvoří od pravěkých dob nedílnou součást lidského jídelníčku. Jejich sezonní využití, odvislé od krátké doby čerstvosti, respektive konzumní zralosti, bývalo však až do rozvoje konzervárenského průmyslu hlavním limitujícím faktorem využití. Jako nejefektivnější varianta dlouhodobého skladování ovoce se proto až do 20. století užívalo jeho sušení. Výstava představí unikátní historické exponáty, zajímavé informace, které budou doplněny hravými interaktivitami, například modelem zmenšené tradiční sušárny ovoce. Je výsledkem dlouhodobého výzkumu historických sušáren ovoce autorů z Muzea regionu Valašsko.

close Interaktivní výstava Někdo to rád sušené bude od 12. dubna k vidění v Muzeu Kroměřížska. info Zdroj: Muzeum Kroměřížska zoom_in Interaktivní výstava Někdo to rád sušené bude od 12. dubna k vidění v Muzeu Kroměřížska.

Barevné světy Tomáše Vosolsobě
KDY: denně od 9 do 12 hodin a od 12.30 do 17 hodin
KDE: Muzeum Kroměřížska, Galerie v podloubí
ZA KOLIK: základní vstupné 80 korun
PROČ PŘIJÍT: Tomáš Vosolsobě (1937–2011) se řadí ke generaci umělců, která studovala na Akademii výtvarných umění v Praze na přelomu padesátých a šedesátých let 20. století. Výstava je koncipována jako přehled nejdůležitějších etap umělcovy tvorby – počínaje pracemi, jež reagovaly na dobové progresivní trendy v umění (expresivní abstrakce, tašismus), přes kompozice řadící se k proudu informelu až po obrazy, které vznikly během autorova pobytu ve Švýcarsku v letech 1982–2000 a kterým dominuje jasná barevnost a sumarizace tvarů.
Charakteristickým znakem prací Tomáše Vosolsobě je technika dekalku, zrcadlově symetrického obtisku. Ta prostupuje celou umělcovu tvorbu a vnáší do ní napětí mezi intuitivní a racionální složkou. Z prvotní hříčky z doby studií na Akademii se symetrie postupně stala výchozím kompozičním principem umělcovy tvorby.

close Výstava Barevné světy Tomáše Vosolsobě bude k vidění v Muzeu Kroměřížska. info Zdroj: Muzeum Kroměřížska zoom_in Výstava Barevné světy Tomáše Vosolsobě bude k vidění v Muzeu Kroměřížska.

VALAŠSKO

Květinová slavnost na zámku Lešná
KDY: sobota 18. května od 13 do 17 hodin
KDE: Lešná u Valašského Meziříčí, zámek a zámecký park
ZA KOLIK: plné 60 Kč, snížené (student, senior) 50 Kč, děti (6–15 let) 40 Kč, do 6 let zdarma, rodinné 150 Kč
PROČ PŘIJÍT: Komentované prohlídky parku, interiéry vyzdobené květinovými dekoracemi, hudební vystoupení, hravé aktivity pro děti či jarmark s prodejem květin a tvořením. To a mnohé další nabídne tradiční Květinová slavnost, která se koná v sobotu 18. května od 13 do 17 hodin na zámku Lešná u Valašského Meziříčí.

close Květinová slavnost na zámku Lešná u Valašského Meziříčí. Archivní foto. info Zdroj: Muzeum regionu Valašsko zoom_in Květinová slavnost na zámku Lešná u Valašského Meziříčí. Archivní foto.

Historická památka ve správě Muzea regionu Valašsko je sice kvůli opravám momentálně uzavřena běžným návštěvníkům, o hlavní akce sezony ale nepřijdete. Platí to také pro oblíbenou Květinovou slavnost.
Na příchozí čekají prohlídky kvetoucího parku v doprovodu průvodců, historické prostory zámku vyzdobí květinové vazby Aleny Hegarové a Lukáše Horáka a správnou atmosféru dodá smyčcový orchestr ZUŠ Alfréda Radoka Valašské Meziříčí.
Nejen děti si mohou užít květinové tvoření a další zábavné aktivity. Chybět nebudou prodejní stánky s květinami a také občerstvením, které pro návštěvníky připraví místní dobrovolní hasiči.

Fotogalerie: Květinová slavnost na zámku v Lešné

10 let Karlovského pivovaru
KDY: pátek a sobota 17. a 18. května
KDE: Velké Karlovice, Karlovský pivovar Pod Pralesem
ZA KOLIK: ---
PROČ PŘIJÍT: Karlovský minipivovar Pod Pralesem slaví v letošním roce 10 let své existence. Významné jubileum si tady připomenou ve dnech 17. a 18. května 2024.
Součástí programu budou prohlídky pivovaru, workshopy se sládky či vystoupení hudebního uskupení Dareba aj hosté.
Speciálně pro tuto příležitost v Karlovském pivovaru také představí výroční pivo Jubilík a novinku v podobě plnění piva do plechovek. Bude se rovněž křtít výroční kámen a žehnat pivovarský zvon.

close Karlovský pivovar slaví 10. výročí; plakát info Zdroj: Karlovský pivovar zoom_in Karlovský pivovar slaví 10. výročí; plakát

Jonáškovo zábavné odpoledne
KDY: sobota a neděle 18. a 19. května od 13 resp. 14 hodin
KDE: Valašské Meziříčí, zámecký park
ZA KOLIK: 300 Kč
PROČ PŘIJÍT: Dva dny naplněné zábavou a dobrou hudbou nabídne tradiční Jonáškovo zábavné odpoledne, které bude o třetím květnovém víkendu hostit zámecký park ve Valašském Meziříčí.
V bohatém programu na příchozí mimo jiné čekají ukázky zásahové policejní jednotky, cvičení psů, kynologie, předvedení první pomoci, výstava veteránů a motocyklů, taneční vystoupení nebo historický šerm. Chybět nebudou kolotoče, nafukovací hrady, malování na obličej, skluzavky a bludiště pro děti, ale také hrnčířská dílna a program připravený pracovníky meziříčské hvězdárny.
V hudebním programu se v sobotu představí kapely Koridor, Poměnka a Rubínka (pořad pro děti), Jan Vančura a Plavci, Docuku, Hodiny a The Syrup.
V neděli vystoupí Ingott, Michal David a Kvatro, Panoptiko a Čechomor.

close Hudební program akce Jonáškovo zábavné odpoledne, 18. a 19. května 2024 info Zdroj: archiv pořadatele zoom_in Hudební program akce Jonáškovo zábavné odpoledne, 18. a 19. května 2024

Naar orientální show
KDY: sobota 18. května od 20 hodin
KDE: Valašské Meziříčí, velký sál KZ
ZA KOLIK: na místě 300 Kč, v předprodeji 250 Kč
PROČ PŘIJÍT: Velký sál Kulturního zařízení města Valašské Meziříčí bude v sobotu 18. května od 20 hodin hostit mezinárodní festival orientálních tanců. Publiku se představí tanečníci a tanečnice z Polska, Maďarska, Ukrajiny a České republiky.

close Mezinárodní orientální show ve Valašském Meziříčí, plakát info Zdroj: archiv pořadatele zoom_in Mezinárodní orientální show ve Valašském Meziříčí, plakát

Den otevřených dveří – 140 let muzea
KDY: sobota 18. května od 10 hodin
KDE: Valašské Meziříčí, Muzeum regionu Valašsko, zámek Kinských
ZA KOLIK: zdarma
PROČ PŘIJÍT: Muzeum regionu Valašsko letos slaví 140 let působení ve Valašském Meziříčí. Při této příležitosti zve veřejnost na Den otevřených dveří do zdejšího zámku Kinských. Akce se koná v sobotu 18. května od 10 do 17 hodin a návštěvníkům nabídne pestrý program plný nevšedních zážitků, zajímavého poznání i zábavy pro všechny generace.

„Podíváte se do zákoutí zámku, kam se běžný návštěvník nedostane. Nahlédnete pod ruce restaurátorky a zjistíte, k čemu potřebuje stovky kilogramů cukru. Vyzkoušíte si, jak vypadá práce s inventarizačním listem a kontrola sbírkových předmětů, která je nezbytnou součástí práce muzejního pracovníka,“ přiblížil část z připraveného programu Jiří Koňařík z Muzea regionu Valašsko.
Připravené budou také komentované prohlídky dvou nových výstav – Světlo s vůní petroleje a 140 let muzea.
„Pokud máte doma historické předměty a chtěli byste se o nich dozvědět něco víc, přineste je s sebou a můžete o nich podiskutovat s našimi historičkami či archeologem,“ dodal Koňařík.
Pohodu celé akce dokreslí živá hudba, zázemí kavárny a cukroví z Podlesí. Vstup na Den otevřených dveří je zdarma.

close Den otevřených dveří v Muzeu regionu Valašsko na zámku Kinských ve Valašském Meziříčí; plakát info Zdroj: archiv pořadatele zoom_in Den otevřených dveří v Muzeu regionu Valašsko na zámku Kinských ve Valašském Meziříčí; plakát

Night of Zeppelin NoLimit
KDY: pátek 17. května od 20 hodin
KDE: Rožnov pod Radhoštěm, Hudební klub Vrátnice
ZA KOLIK: v předprodeji 100 Kč, v den koncertu 150 Kč
PROČ PŘIJÍT: Led Zeppelin byla anglická rocková skupina, která se stala jednou z nejvlivnějších v historii rockové hudby. Díky tvrdému bluesrockovému kytarovému zvuku bývají považováni za předchůdce heavy metalu a jedním ze zakladatelů hard rocku.
Interpretace hudby Led Zeppelin je pro mnohé muzikanty výzvou a nejinak tomu bylo i u zrodu koncertního programu Night of Zeppelin NoLimit. V České republice existuje několik kapel, které hudbu Led Zeppelin nabízejí na výborné interpretační úrovni – ve všech případech ale zpívají leadvocal muži.
Projekt Night of Zeppelin NoLimit je jako jediný v ČR postaven na expresivním ženském zpěvu Dany Chytilové. Ten je podpořen precizní energickou kytarou Jaromíra Pospíšila a rytmikou – bicí Pavel Brada, baskytara Petr Konečný.
V programu Night of Zeppelin NoLimit zaznějí nejznámější skladby Led Zeppelin, jako Good Times, Bad Times, Ocean, Ramble On, Baby I´m gonna leave you, Immigrant Song a další.

close Projekt Night of Zeppelin No Limit. info Zdroj: koláž Téčko Rožnov zoom_in Projekt Night of Zeppelin No Limit.

HUDEBNÍ UKÁZKA:

| Video: Youtube

Den muzeí ve Valašském muzeu v přírodě
KDY: sobota 18. května od 9 do 17 hodin
KDE: Rožnov pod Radhoštěm, Valašské muzeum v přírodě
ZA KOLIK: zdarma
PROČ PŘIJÍT: Přijďte oslavit Den muzeí do rožnovského Valašského muzea v přírodě. V sobotu 18. května budou při této příležitosti zdarma přístupné areály Valašské dědiny a Mlýnské doliny. Pro návštěvníky budou otevřené interiéry historických objektů, v Mlýnské dolině pak budou v provozu technické stavby.

close Den muzeí ve Valašském muzeu v přírodě v Rožnově p. R., plakát. info Zdroj: VMP Rožnov zoom_in Den muzeí ve Valašském muzeu v přírodě v Rožnově p. R., plakát.

Josef Divín, Sebastian Kitzberger – výstava uměleckého skla
KDY: do 25. června
KDE: Soláň, galerie Informačního centra Zvonice
ZA KOLIK: ---
PROČ PŘIJÍT: Galerie Informačního centra Zvonice na Soláni na Horním Vsacku hostí do 25. června tohoto roku výstavu uměleckého skla výtvarníků Josefa Divína a Sebastiana Kitzbergera.
„Josef Divín je umělec nekonformní a své skleněné objekty vytváří osobitým způsobem. Výsledkem jeho práce jsou objekty připomínající vázy nebo nádoby. Žije ve Valašské Meziříčí,“ přiblížila Radka Turpišová ze Sdružení pro rozvoj Soláně.

Tvorbě uměleckého skla se věnuje také druhý z vystavujících – mladý výtvarník Sebastian Kitzberger z Rožnova pod Radhoštěm. „Do jeho práce se promítají klasické dekorační techniky doplněné moderním tvaroslovím a barevností,“ doplnila Turpišová.

close Plakát k výstavě díla sklářů Josefa Divína a Sebastiana Kitzbergera v Informačním centru Zvonice na Soláni. info Zdroj: IC Zvonice Soláň zoom_in Plakát k výstavě díla sklářů Josefa Divína a Sebastiana Kitzbergera v Informačním centru Zvonice na Soláni.