Série divadelních představení bude letos součástí podzimní programové nabídky Domu kultury v Kroměříži. Cyklus divadelního předplatného PODZIM 2024 bude tvořit čtveřice her.

O vstupenky je zájem

Na programu je komedie Joa DiPietra Famílie, klasika Antona Pavloviče Čechova Racek, dramatický příběh Daela Wassermana známý z filmového plátna Přelet na kukaččím hnízdem a one-man show Otec v šestinedělí.

„Abonentní divadelní cyklus má v Kroměříži dlouholetou tradici a ze strany diváků je jedním z nejvyhledávanějších kulturních projektů. Vstupenky na letošní podzimní sérii jsou již v prodeji a podle zájmu o ně se už nyní dá soudit, že čtveřice podzimních představení je velmi vydařená,“ uvedl radní pro kulturu Jiří Kašík.

Komedie i drama

Cyklus zahájí v pondělí 23. září komedie Famílie, s níž do Kroměříže přijede Divadlo Na Fidlovačce. V příběhu přibližujícím vztah dvou odlišných generací a majícím při tom pochopení pro obě strany se v režii Juraje Herze představí Carmen Mayerová, Miloš Vávra, Ludmila Molínová, Zdeněk Maryška, Lukáš Rous a další.

V říjnu přijde na řadu Čechovova komedie Racek v podání herců Dejvického divadla. Příběh plný nedorozumění o nenaplněných ideálech a citech se na pódiu Domu kultury odehraje 14. října. „Diváci se mohou těšit na Kláru Melíškovou, Jaroslava Plesla, Veroniku Khek Kubařovou, Ivana Trojana, Miroslava Krobota, Lenku Krobotovou a další,“ přiblížila Šárka Kučerová z kroměřížské radnice.

Divadlo Radka BrzobohatéhoDivadlo Radka Brzobohatého: foto z představení Přelet nad kukaččím hnízdem. Zdroj: Divadlo Radka Brzobohatého/Irena Zlámalová

Na čtvrtek 14. listopadu je připravené představení Divadla Radka Brzobohatého Přelet nad kukaččím hnízdem. Strhující příběh známý ze stejnojmenného filmu Miloše Formana pojednává o souboji mezi manipulativní zdravotní sestrou a jejím nedobrovolným pacientem. V hlavních rolích se představí Miroslav Hrabě nebo Lukáš Burian a Romana Goščíková nebo Anna Kulovaná. Dále hrají Petr Klimeš, Milan Enčev, Lukáš Malínek, Jindřich Žampa, Karel Hábl a další.

„Naproti tomu jediného protagonistu bude mít prosincové představení divadla Hybernia – hudební one-man show Romana Vojtka s názvem Otec v šestinedělí. Představuje v neotřelé podobě všechny nástrahy, výzvy a radosti novopečených rodičů, a to 17. prosince,“ uvedla Kučerová.

Rekonstrukce konírny v areálu hospodářského dvora v Rymicích je u konce. Nově slouží zemědělským strojům.
Rekonstrukce konírny v Rymicích je u konce. Nově slouží zemědělským strojům

Všechna představení se uskuteční v Divadelním sále Domu kultury v Kroměříži a začínají v 18 hodin. „Vstupenky jsou již v prodeji jak v pokladně DK, tak i on-line na www.dk-kromeriz.cz,“ dodala Šárka Kučerová s tím, že doprodej vstupenek na jednotlivá představení bude zahájen 9. září.

Divadelní předplatné - PODZIM 2024 v Kroměříži.Divadelní předplatné - PODZIM 2024 v Kroměříži.Zdroj: Město Kroměříž