Na hlavním pódiu se během dvou dnů vystřídají kapely české i slovenské hudební scény. Zahrady se návštěvníkům otevřou v pátek v 16 hodin a na pódiu vystoupí energické trio El Chuppa, slovenská kapela Peter Bič Project, držitelka Ceny Anděl Lenny nebo Michal Hrůza v doprovodu smyčcového kvarteta. První den uzavře rocková skupina Motus s Gošou.

Nabitá sobota

Festival Holešovská Regata.Festival Holešovská Regata.Zdroj: Deník/Michal BurdaBěhem soboty uslyší festivaloví příznivci pestrý mix hudebních žánrů. Na pódiu se vystřídají Ewa Farna, skupinu Jelen, Mig 21, ThiS s Vojtou Kotkem, Adam Mišík, Sebastian, Street69 a Bombarďák.

Závěr dne bude patřit legendární kapele Olympic s jejich narozeninovým koncertem. A právě 60. narozeninám skupiny bude věnován večerní ohňostroj.

Sobota bude nabitá nejen skvělou hudbou, ale i bohatým doprovodným programem. Už po jedenácté vyplují na vodní kanál netradiční plavidla, a je jisté, že i letos to bude parádní podívaná. Na vodním kanále proběhne taky oblíbený přejezd vodní lávky. Vítěz si krom obdivu diváků odnese i finanční odměnu.

Vyřádí se i děti

Na zámeckém nádvoří budou pro děti připraveny výtvarné a tvořivé aktivity a přijde i Pipi Dlouhá punčocha. Na louce si budou moct malí i velcí návštěvníci zasportovat nebo se zapojit do některého z tanečních workshopů.

V zámeckých zahradách se konal 10. ročník festivalu Holešovská Regata.Zdroj: Deník/Michal BurdaChybět nebude ani oblíbený aquazorbing či projížďky na poníkovi. Všechny atrakce jsou v areálu tradičně zdarma.

Během festivalu se mohou návštěvníci podívat také dovnitř holešovského zámku a navštívit některou z probíhajících výstav, a to za poloviční cenu.

I letos nabízí pořadatelé možnost stanování zdarma. Stanová louka se nachází hned za branou festivalového areálu v těsném sousedství místního koupaliště, které poskytuje sociální zázemí, bufet nebo kryté posezení. Místo není třeba předem rezervovat.

Za kolik koupíte lístky?

  • Dvoudenní vstupenka – dospělý: 990 korun
  • Dvoudenní vstupenka – dítě (7-15 let): 500 korun
  • Pátek 16.6. - dospělý: 690 korun
  • Pátek 16.6. - dítě (7-15 let): 350 korun
  • Sobota 17.6. - dospělý: 690 korun
  • Sobota 17.6. - dítě (7-15 let): 350 korun
  • Sobota 17.6. rodinná vstupenka (2 dospělý a 2 děti do 15 let): 1800 korun

Kde zaparkovat? 

Novinkou letošního ročníku je nové centrální parkoviště, které je pro návštěvníky zajištěno v areálu TON na Tovární ulici v Holešově. Příjezdy budou ze všech směrů vyznačeny. Parkoviště se nachází ve vzdálenosti přibližně 10 minut chůze od zámku.

„Důrazně žádáme návštěvníky festivalu, aby k parkování využili toto centrální parkoviště – stání na jiných nepovolených plochách nebude policií tolerováno,“ apeluje Alena Zámečníková z pořadatelské agentury Velryba.

Dopravní značení před zámkem.Dopravní značení před zámkem.Zdroj: Rohanová JanaParkoviště bude zajištěné pořadatelskou službou a bude zpoplatněno částkou 100 korun na den.

I letos platí, že ulice Partyzánská, od kruhové křižovatky a od odbočky ke koupališti, bude od pátku 16. června pro průjezd vozidel zcela uzavřena.

Pro vozíčkáře bude vyhrazeno parkoviště před zámkem. Vjezd na toto parkoviště bude od kruhové křižovatky (příjezd z ulic Masarykova, Palackého a náměstí Dr. E. Beneše).

Pro diváky ze stanové louky 
V zóně u holešovského koupaliště bude pro diváky připravena bezplatná stanová louka se sociálním zázemím. Jediný příjezd bude po obchvatu Holešova (č. 438 a č. 490) – sjezd z obchvatu ke koupališti. V těchto místech bude nájezd a parkování (pouze pro uživatele stanové louky!) striktně řízen pořadateli.

Michal Žáček vypráví, jak se zrodila myšlenka na rodinný festival:

Michal Žáček agentura VelrybaMichal Žáček Zdroj: Deník / Jan Karásek„Prvotní myšlenka uspořádat festival mi v hlavě zrála dlouho. Jako agentura jsme už za sebou měli velké koncerty i firemní akce pro tisícovky lidí, ale k festivalu chyběl ten finální nápad - aby byl jedinečný, ne pouze další hudební přehlídka s pivem v ruce. Ten nápad přišel jednoho dne, kdy jsem navštívil kamaráda v Holešově a spatřil jsem krásnou zámeckou zahradu s vodním kanálem. A právě ta voda mi vnukla: kromě muziky bude i přehlídka plavidel. A bude se to jmenovat "Regata"! Kolegům v agentuře se tenkrát název moc nepozdával – a vidíte, po jedenácti ročnících se zažil tak, že skoro každý v kraji náš festival zná. Věřím, že většina lidí Holešovskou Regatu vnímá pozitivně jako festival, kde se cítí dobře a kam se rádi vracejí. A jestli jsem takový úspěch očekával? Automaticky určitě ne! Bylo to samozřejmě naším cílem, ale beru to s velkou pokorou. Stále na sobě pracujeme, protože pocit, že je vše bezchybné a dokonalé může být velmi ošidný, a to lidi rychle poznají a jdou jinam.“ 

Zajímavosti z loňského ročníku

Akce se vrátila po dvouleté covidové přestávce. Desátý ročník navštívilo více než 18 tisíc lidí.

Soutěžilo 12 posádek netradičních plavidel. Cenu odborné poroty vyhrála loď s názvem Trojský kůň (studentů Střední školy nábytkářské a obchodní z Bystřice pod Hostýnem).

Mistrovství Holešova ( a světa) v přejezdu vodní lávky se pokusilo zdolat 25 odvážlivců. Pokořit na kole 24 metrů dlouhou a pouhých 25 centimetrů širokou lávku, se nepodařilo žádnému. Nejdál dojel ale Miroslav Kvasnička ze Slovenska, kterému (k úspěchu) chyběly už jen dva metry.

Zdroj: Deník/Kristýna Klusáková

Loňskými hudebními hvězdami byli Mirai, Čechomor, No Name, Anna K, Marek Ztracený, Mňága&Žďorp, Laco Deczi&Celula New York nebo Support Lesbiens.