Letošní bluesovou a rockovou sezonu v Holešově odstartovala naturalizovaná americká diva Juwana Jenkins a její kapela Staří psi. Publikum nadchla také vynikající interpretka bluesové muziky Layla Zoe z Kanady.

„Svým syrovým hlasem i energickým projevem připomněla legendární Janis Joplin, byť její tvrdě bluesrocková show plná ostrých riffů byla veskrze současná," poznmenal Zdeněk Novák.

Právě on zaštiťuje festival Musica Holešov, v rámci kterého se nejen Bluesový podzimek koná. Největší zážitek a vrchol přehlídky bluesových zpěvaček ale pořadatelé připravili na tuto sobotu.

„Hlavní hvězdou festivalu bude trochu česká, trochu zahraniční zpěvačka Tonya Graves, jinak též zpěvačka populárních Monkey Business, která v Holešově pokřtí své nové album Back to the Blues," komentoval Zdeněk Novák s tím, že zpěvačka se tím vrací ke svým kořenům.

Dalším skvostem 16. ročníku bude Petra Uvírová, sólistka přerovských Mother's Follow Chairs, která bude společně s kapelou reprezentovat skvělou úroveň moravského blues.

„Velmi očekávaným hostem večera bude ambiciózní a celoevropsky uznávaný harmonikář Charlie Slavík. Jeho schopnost použití nástroje napříč žánry dokládá množství hudebních nosičů, na kterých se jako sólista podílel. Hrál s celou řadou zahraničních kapel nejen v Evropě, ale i v USA," dodal organizátor.

„Ve svém novém projektu Charlie Slavík Revue s talentovaným a charismatickým dívčím duem Hot Sisters balancuje na pomezí blues a příbuzných žánrů jako je soul, swing a doo-wop a uvede nás do doby konce padesátých let, kdy se rodil beat a soul," doplnil Zdeněk Novák.

Hvězdou večera bude také americké trio Record Company hrající aktuální trendy zámořské vlny crossoveru blues kříženého s country a garage rockem.

Vstupenky na Bluesový podzimek lze koupit v síti Ticketportal, v holešovském informačním centru a také na místě před začátkem koncertu, vstupné činí 249 Kč. ⋌(hed)