„Co se týče soutěžících či vystupujících, shání se hodně těžko. Funguje to hodně na přátelských vztazích a taky na tom, co jim akce přinese. Osobně se s nimi znám a jsme v kontaktu, takže je ta komunikace, aby přijeli právě sem a ne na jiné zahraniční závody, přeci jen lepší," líčí jeden z organizátorů celé akce Marek Hořava.

Jak dodal, příprava akce zabrala všem téměř rok, a to se nekoná zdaleka poprvé.

„Letos jsme to vzali úplně z jiného konce a vytvořili adrenalinovou a hudební show zaměřenou spíš na mladé. Věřím ale, že na své si přijdou i ostatní věkové kategorie," poznamenal organizátor sobotní akce.

Nejzajímavější část podle něj přijde na řadu v šest večer. „To začíná finále, takže jezdci na kolech už budou rozehřátí a ukážou to nejlepší, co v nich je. Bojovat budou o celkovou dotaci 1500 dolarů," upozornil Marek Hořava.

Úplnou premiéru v České republice pak podle něj budou mít takzvané fuel girls. krásné dívky v plavkách, jinak vystupující v Las Vegas, přiletí předvést originální ohnivou show.

„Po nich hned vystoupí Ben Cristovao a naváže na závěrečnou večerní show, ve které zazpívá Rytmus nebo Kali & Peter Pann. Pro příznivce rockového žánru vystoupí kapely Lili Vilit, SunsetTrail nebo punkáči Pipes and Pints, kteří sklízí úspěchy i ve světě," doplňuje Marek Hořava. Mimochodem i on sám na kole úspěšně jezdí.

„Uvidíme ale podle času, už teď mám plnou hlavu starostí a jak člověk na kolo nejde s čistou hlavou, je to problém. Všechno musí šlapat podle plánu, jsem puntičkář," uzavírá mladý jezdec s tím, že by si rád zajel alespoň na závěr soutěž o nejlepší trik.