Divá Bára měla premiéru koncem ledna a režisér J. A. Pitínský se v ní nechal inspirovat povídkami Boženy Němcové.
„Základním tématem jsou osobní dramata jedinců, kteří kvůli své jinakosti vyčnívají z davu, a společnosti, jež byla a stále je vůči takovým lidem xenofobní,“ poznamenala dramaturgyně inscenace Hana Hložková.

Úspěch potvrdil, že vyhlášenému režisérovi se ve Slováckém divadle daří. „V Hradišti je to jedinečné. Z toho mladého souboru cítím přirozené dychtění a otevřenost. Hlavně se mají rádi, což je vidět na zkouškách i na představeních. Je tady vidět talent a také ta prvotní nevinná noblesa herectví, což je moc pěkné, ale často se s tím člověk nesetkává,“ říká režisér.

Zvěsti o mimořádně zdařilé inscenaci znamenaly i pozvání na divadelní festivaly. Po olomoucké Divadelní Flóře se soubor představil v Praze a příběhy Viktorky, Karly a Báry tamní publikum uchvátily.

„Slovácké divadlo ocenění získalo za divadelně neobyčejně působivé zpřítomnění české literární klasiky i dějin dnešnímu nejen mladému publiku,“ uvedl ředitel festivalu Jan Borna.

V Uherském Hradišti jsou z ocenění nadšení. „Jsme rádi, že naše práce má smysl a že i tak náročné publikum, jako je to pražské, ji dokáže ocenit,“ raduje se herec a mluvčí divadla Josef Kubáník.