Několikanásobná česká slavice bude totiž dalším hostem prvního ročníku Hudebního léta na zámku v Holešově, a to už v pátek 16. července.

„Její příznivci se mohou těšit na výjimečný koncert v historických zahradách s nádhernou kulisou holešovského zámku. Díky nadšeným reakcím návštěvníků na oba dosavadní koncerty ze série hudebního léta můžeme neskromně říci, že genius loci holešovského zámku dodává vystoupením nádech nezapomenutelného zážitku,“ pochvaloval si ředitel Velryby Michal Žáček.

Zámek je s hudebními produkcemi neodmyslitelně spjat. V 18. století za éry hraběte Františka Antonína z Rottalu v něm panoval čilý kulturní ruch. František Antonín nechal na zámku zřídit divadlo, pořádal koncerty, plesy a operní představení. Tradici obnovil v 19. století Rudolf Eugen Drbna.

„Lucie Bílá vystoupí za doprovodu excelentních muzikantů z kapely Petra Maláska. Posluchači se mohou těšit nejenom na všechny dosavadní hity z kariéry populární zpěvačky, ale i na novinky z posledního alba Bang! Bang! Nejenom o kvalitě a profesionalitě jejích koncertů, ale i o velké oblíbenosti mezi hudebními fanoušky svědčí i fakt, že všechny dosavadní show k nové desce byly beznadějně vyprodány,“ uvedl jeden z organizátorů Jan Holcman.

Bílá si spolupráci s Maláskem pochvaluje. „Petr je pro mě obrovský poklad. Mít okolo sebe dobré muzikanty je stejně důležité jako mít dobrý repertoár,“ řekla v jednom z dřívějších rozhovorů pro Deník.

Desku Bang! Bang! darovala zpěvačka svým rodičům. „Už jsou padesát let spolu, což je úžasné. Ráda bych jim věnovala písničky, které mají rádi,“ uvedla tehdy.

Recitál stálice českého hudebního nebe začne ve 20 hodin.