„Potřetí v historii festivalu se akce uskuteční v prostorách zámecké konírny a úvod letos bude patřit domácím muzikantům," prozradil dramaturg festivalu Martin Táborský.

Návštěvníci se mohou těšit například na čtyřčlennou kapelu z Bystřice pod Hostýnem, která zahraje mix alternativního rocku, metalu a elektroniky a z Mělníku pak přijde rock´n´roll punková parta Dead letters.

Nenadálým a příjemným překvapením pro návštěvníky bude bystřická punková legenda Lidská špinavost, která se pro tuto jedinečnou příležitost dala dohromady přesně po dvaceti letech od svého rozpadu. „Kapela si připomíná kulaté výročí od své sice ne moc dlouhé, ale opravdu bohaté existence," vysvětlil druhý z promotérů festivalu Tomáš Hradil.

Závěr akce bude v režii českobritského progresivního dua 100%. „Skvělí muzikanti ve složení basa-bicí připraví strhující psychedelický závěr Jarní alternativy. Jejich vystoupení bývají díky používaným smyčkám a často minimalistickému pojetí opravdovým zážitkem," shrnuje letošní jarní program Martin Táborský. Zámecká konírna bude otevřena od devatenácti hodin.