Malik ukáže i další díla, která vznikla v Kroměříži. Vernisáž výstavy s názvem Hesham Malik. Nejisté vibrace završí 14. září v 16.30 konferenci Umělec a město, jež je věnována mimo jiné i 150. výročí narození Maxe Švabinského.

„Hesham Malik, který bude na vernisáži přítomný, vytvořil Švabinského portrét ve svém vlastním stylu. K vidění budou i další obrazy inspirované Švabinského tvorbou. Oba autory spojuje neutuchající láska k přírodě a řemeslná zručnost s precizností v detailu,“ uvedla ředitelka Muzea Kroměřížska Martina Miláčková, která je zároveň i kurátorkou této výstavy.

„Umělec nabízí otevřený dialog s divákem, kdy návštěvníci mohou zkoumat a prožívat, jak díky pestrému barevnému spektru ožívají útržky okamžiků, jež zachytil v plynoucím toku času,“ doplnila ředitelka.

Významnou a zajímavou část výstavy tvoří úsek určený školám nazvaný Já jsem, do něhož se zapojili i studenti místního arcibiskupského gymnázia.

„Jedná se o portréty významných osobností, které si učitelé vybrali pro svoje žáky, a popisky všech studentů z mezinárodních škol, Kroměříže, ale i dalších míst ČR, kteří se do projektu zapojili,“ vysvětlila Martina Miláčková.

Malik studoval umění na univerzitě v kanadském Waterloo a specializoval se na umění a design na Parsons School of Design a v Muzeu moderního umění v New Yorku.

Má za sebou více než 100 samostatných výstav, zaměřuje se na smyslovou povahu umění a snaží se zobrazovat příběhy lidí a života po celém světě. Jeho výstavu v Kroměříži si mohou zájemci prohlédnout do 19. listopadu.

Název výstavy: Hesham Malik. Nejisté vibrace
Vernisáž: 14. 9. v 16.30
Doba trvání: 15. 9.–19. 11. 2023
Místo: Muzeum Kroměřížska, Galerie v podloubí