„Bude to opět jarní probuzení jak se patří. Headlinery jubilejního pátého ročníku budou hned tři legendy z amerického kontinentu. Do našeho města zavítají slavní Exodus, Overkill a neméně známí Soulfly,“ prozradila Martina Benešová z pořádající agentury.

Soulfly v čele s Maxem Cavalerou nabídnou dávku thrash a groove metalu s mixem brazilské domorodé hudby a world music. Jejich nejnovějším hudebním počinem je album Conquer, které představí i zlínskému publiku. Cavalera založil kapelu po svém odchodu ze Sepultury v roce 1996. Formace vyrazila v lednu na velké evropské turné, které odstartovala v německém Stuttgartu a skončí na konci března koncertem v dánské Kodani.

„Po roce se do Zlína vrací slavní Overkill s Bobby „Blitz“ Ellsworthem v čele. Kapela má za sebou téměř třicetiletou hudební kariéru a momentálně je také na evropském turné, na kterém představuje svůj nejnovější hudební počin, album Immortalis,“ vysvětlila Benešová.

Další slavnou kapelou budou Exodus. Tito průkopníci thrashmetalu patří ke světové hudební scéně už od pětaosmdesátého roku minulého století.

Metalové fajnšmekry potěší ale také dalších pět kapel. Festival zahájí česká formace My Wave. Po nich si pódium haly zaberou američtí Incite a následovat budou Irové Gama Bomb. „Svůj nesporný šarm prokáže i gothic-rocková kapela Xandria z Německa s půvabnou zpěvačkou v čele. Na své si přijdou i fanoušci brazilské thrash/death kapely Torture Squad, která představí novinkové album Hellbound,“ uvedla Benešová.

Po skončení programu, který je naplánován na jednu hodinu po půlnoci, se bude konat ve zlínském rockovém klubu Masters of Rock Café na Čepkově tradiční After party.