Nenudili se ani ti nejmenší návštěvníci – vyráběli šperky, zkoušeli si dobovou módu nebo řešili rébusy a kvízy.

„Návštěvníci mohli nahlédnout do restaurátorských dílen, jak přímo tady v muzeu, tak i v druhé dílně, která byla otevřena na Hanáckém náměstí," zmínil ředitel Muzea Kroměřížska Jiří Stránský.

Prohlédnout si mohli lidé i spoustu výstav. „K vidění byla výstava Tiskařská rodina Krylů a Kroměříž, Kroměřížští ostrostřelci i výstava Nejen historické společenské šaty," vypočítával Stránský.

Cílem celé akce bylo, aby se pobavili nejen dospělí, ale i děti. „V každé expozici byly nachystané různé interaktivní hry. Pexeso, různé skládačky nebo třeba dílna na výrobu korálků a výrobků z papíru," řekl ředitel muzea.

Příjemnou atmosféru navodila i muzika, která hrála v podloubí u muzea. „Vystupovala cimbálová muzika Veselica, což jsou studenti Konzervatoře P.J. Vejvanovského v Kroměříži," dodal Jiří Stránský.

Mezi návštěvníky nejvíce převažovaly rodiny s dětmi. Právě pro děti bylo připraveno i spousta her. „Je dobré, že to není jen běžné procházení výstav, ale že ani děti se nenudí a můžou si zahrát třeba pexeso, nebo vyrobit nějaké drobnosti," pochvalovala si maminka Monika Zaoralová.

Ji samotnou nejvíce zaujala výstava šatů. „Některé modely byly opravdu krásné," dodala Monika Zaoralová.

VENDULA PUDELKOVÁ