„Novinkou je, že zóna bude otevřena až do poloviny září. Bude končit sobotou, kdy se pojede Rallye Kroměříž. Provozovatele jsme tentokrát vybrali na dva roky. Chceme totiž zónu ve spolupráci s ním vylepšit tak, aby její obraz byl u veřejnosti přívětivější,“ uvedl radní Jiří Kašík.

Provozovatel bude mít na starost tradičně prodej občerstvení, pořádek v zóně a spolupracuje také na programu. „Radnice v letošním roce uvolní peníze na vylepšení vizuální stránky zóny, na kterém se podílí také architektka města,“ doplnil Kašík.

Relaxační zóna bude na Velkém náměstí v Kroměříži letos už posedmé.Relaxační zóna bude na Velkém náměstí v Kroměříži letos už posedmé.Zdroj: Město Kroměříž

Relaxační zóna bude stejně jako v minulém roce umístěna na straně Velkého náměstí směrem k Muzeu Kroměřížska. Nabídne prostor pro relaxaci, občerstvení, ale i pro pravidelné kulturní aktivity či dílničky pro děti i dospělé, na kterých se podílejí nejrůznější kluby, taneční skupiny a spolky.

Dům kultury zajistí inventář a vybavení pro odpočinkový charakter prostoru – lavičky, lehátka, wi-fi připojení, dřevěný stánek pro zázemí, mobilní zeleň, herní prvky, přívod elektřiny, odpadkové koše, toalety a vratné kelímky.

Festival Hudba v zahradách a zámku Kroměříž letos (2024) už po pětadvacáté.
Festival Hudba v zahradách a zámku Kroměříž letos už po pětadvacáté

„Provozovatel by měl zajistit kvalitní občerstvení, které nebude připravováno na otevřeném ohni, technické a materiálové vybavení nezbytné pro provoz občerstvení, denní obsluhu a drobnou údržbu prostoru. Samozřejmostí je dodržování hygienických a dalších předpisů,“ poznamenal mluvčí radnice Jan Vondrášek.

Relaxační zóna na Velkém náměstí oživila letní měsíce v Kroměříži už šestkrát. „V minulém roce, kdy se konaly oslavy 760 let trvání Kroměříže, ji navštívilo několik tisíc lidí. Tradičně nejvíce lákaly koncerty, loni zaujala i novinka v podobě tančírny pod širým nebem,“ uzavřel mluvčí.