„Náplň kroměřížské akademie je kromě kvalitativní linky ojedinělá v intenzivním propojení teorie s praxí, možností studovat zároveň sólově i hru v orchestru a ucházet se o účast na hlavních festivalových koncertech,“ sdělila mluvčí akademie Kateřina Martykánová.

Zajímavými obory jsou také hudební management či korepetice. „Hlásit se mohou hudebníci a zpěváci do jednotlivých sólových oborů, komorní smyčcová tělesa, studenti a manažeři z oblasti hudebního managementu se svými projekty i zájemci o praktické vedení prestižního hudebního projektu z oblasti produkce,“ uvedl umělecký ředitel akademie Tomáš Netopil.

Košt vína s cimbálem na Výstavišti Kroměříž, březen 2024.
OBRAZEM: Košt vína na Výstavišti Kroměříž nabídl stovky vzorků i cimbálovku

V letošním roce se mohou na ojedinělou zkušenost těšit například frekventanti pěvecké akademie, kde se o jejich výuku budou dělit mimořádní umělci Kateřina Kněžíková a Adam Plachetka.

Hudební obory budou vyučovat Ivo Kahánek (klavír), Fedor Rudin a Dalibor Karvay (housle), Michaela Fukačová s asistencí Philippe Muriseta (violoncello), Barbara Maria Willi (cembalo) a Pavel Nikl (viola a komorní hra). Lektorem hudebního managementu bude David Mareček, klavírní spolupráce Zdeněk Klauda a vedení orchestru Tomáš Netopil.

Na vybrané studenty čeká devět dnů, kdy načerpají nové znalosti a zkušenosti, setkají se při výuce a na pódiu se světovými hvězdami a seznámí se s bohatou hudební historií i krásou města Kroměříže.

„Mimořádně talentovaní účastníci mohou získat nominaci na účinkování s filharmonickým tělesem nebo na jedno z udělovaných ocenění doprovázené finanční částkou,“ doplnila výkonná ředitelka akademie Jana Kubáčová.

Kolovna KM na Husově náměstí. Zleva Jakub Klement a Josef Maitner.
Startuje cyklistická sezona. Servisy čeká v dubnu a v květnu hlavní nápor

„Můžeme se chlubit i tím, že řada absolventů následně slaví úspěchy na pódiích doma i v zahraničí a získávají řadu dalších ocenění, snažíme se jim v dalším angažování pomoci i my,“ dodala Kubáčová.

Přihlášky ke studiu je možné podávat až do 11. června na webu akademie: https://www.academykromeriz.com/prihlaska-akademie/, kde jsou uvedeny i všechny požadavky a dispozice.