„Pravidelně jednou za měsíc bychom rádi ve spolupráci s cestovatelským portálem Hedvábná stezka nabídli divákům program, který mnohdy splní jejich tajné sny a touhy po poznání i návštěvě tajemných míst na Zemi, i jejich historie či kultury," vysvětlil za kino Nadsklepí Jiří Králík.

Podle něj právě cestovatelské akce v programové nabídce města Kroměříž prozatím chyběly a tak se to vedení kina rozhodlo změnit.

„Lidé se mohou těšit na besedy, promítání a povídání od malých i velkých cestovatelů, kteří se nebojí jít za svými sny a objevují tajemná zákoutí naší planety. Dotknout se chceme ale i kulturních a sociálních otázek a témat," přiblížil Jiří Králík.

Program sice začal už v listopadu, ale pokračuje i v dalších měsících: symbolicky se návštěvníci projedou například po světoznámé Route 66 a to už příští úterý 16. prosince, kde uvidí celovečerní film Route 66 Revisited!.

„Po projekci je na programu beseda se Zdeňkem Juráskem, prezidentem České asociace Route 66. Věnuje se jí od roku 1998, kdy celou trasu této legendární americké silnice projel na kole," prozradil Jiří Králík.

Do útrob Vatikánu se vypraví 29. prosince prostřednictvím snímku Vatikánské muzeum 3D.

„Tým čtyřiceti filmařů přinesl do vatikánských muzeí a Sixtinské kaple filmové kamery, aby nasnímaly mistrovská díla jedné z nejslavnějších sbírek světa překlenující všechny kultury a epochy," popsal programový pracovník.

Podle něj se díky 3D technologii mohou diváci s těmito díly seznámit tak, jak jim to běžná návštěva neumožňuje.

Ve středu 17. února se o své zážitky z cesty podělí geolog Vojtěch Wertich, který představí Dobrodružnou výpravu devíti bláznů a jedné Avie, pokřtěné na Amálku.

„Při jejich dvouměsíční cestě projeli osmnáct a půl tisíce kilometrů dvěma kontinenty a pěti zeměmi, především Mongolskem," nastínil Jiří Králík.

Také na jaro je připraven velmi pestrý program.

„Na březen připravujeme pro diváky Ozvěny jednoho světa, dokumentárního festivalu o lidských právech. V dubnu si přijdou na své milovníci cestování a adrenalinu na festivalu Expediční kamera. Chybět samozřejmě nebude ani několik zajímavých přednášek z exotických krajin," dodal organizátor.