Brány kroměřížského výstaviště se návštěvníkům otevřely už během dopoledne. Na pódiích se představili místní interpreti, zpěvačka Vendula Příhodová, která byla letošní finalistkou Hlasu Československa nebo třeba Jaroslav Dolník, který zazpíval písničky od kroměřížského rodáka Karla Kryla, kterému mu byl program slavností věnován.

Pozornost návštěvníků upoutal také let v ukotveném balonu či netradiční simulátor dojení krávy. Milovníci adrenalinu pak mohli na výstavišti během dne zhlédnout ukázku extrémní show: jízdu na kolech, bruslích nebo motorce v podání těch nejlepších jezdců v čele s Petrem Kuchařem, několikanásobným mistrem republiky ve freestyle motocross.

Se zapadajícím sluncem přišel na pódium skladatel a zpěvák Jaroslav Uhlíř, který svými notoricky známými písněmi rozezpíval celé publikum. Ujít si jeho vystoupení nenechaly stovky lidí.

Po odchodu zpěváka a kapely z pódia si ctižádostiví fanoušci vysloužili ještě přídavek v podobě písničky Hlupáku najdu tě a Mravenčí ukolébavku, kterými se Jaroslav Uhlíř s publikem rozloučil.

„Zazpívali si děcka i dospělí, ty písničky zná prostě každý. Bylo to bezvadný," konstatovala návštěvnice Sylva Láníčková. Po Jaroslavu Uhlíři nastoupila na stage očekávaná kapela Divokej Bill.

Během večerního vystoupení zazpívali několik novějších písní a pro rozproudění přítomného publika nevynechali ani staré hity.

„Znám spíše starší věci, ale vpředu byla atmosféra výborná. Lidé zpívali a skákali do rytmu, takže to bylo super," pochvalovala si návštěvnice Tereza Nováková, která sem dorazila s partou známých.

Program potom dál pokračoval s kapelou Walda Gang a u pivních stánků, které nabízely čtyřicítku druhů zlatavého moku.