Klávesista Martin Kratochvíl se svou obnovenou kapelou Jazz Q do podzemních prostor nalákal především hudební pamětníky, kteří si rádi zavzpomínali na sedmdesátá a osmdesátá léta, kdy Jazz Q patřili k nejoriginálnějším tuzemským kapelám.

„V té době jsem je hodně poslouchal a jsem moc rád, že se asi před těmi pěti lety dali zase dohromady,“ pochvaloval jednapadesátiletý návštěvník Ivan Vybíral z Kroměříže.

Koncert uspořádalo Městské kulturní středisko Holešov a Jazz Q se ukázali v tom nejlepším světle. Vetřeli se do přízně také mladších milovníků specifického rytmického cítění. „Jazz mám hodně rád, i když se popravdě až tady od těch starších jazzistů dozvídám, že tahle kapela je česká žijící legenda. Zaujali mě, obzvlášť kytara,“ zhodnotil další z návštěvníků, sedmadvacetiletý David Vykoukal z Holešova.

Vedle leadera, klávesisty a skladatele Martina Kratochvíla se v obnovených Jazz Q na pódium postavil kytarista Zdeněk Fišer, baskytaristy se chopil Přemysl Faukner a za bicí usedl Jaromír Helešic.