„Ochotnické divadlo v Holešově funguje už od počátku devatenáctého století,“ vysvětlil za soubor Aleš Přikryl a vysvětlil, že Divadlo 6. května dostalo název podle data osvobození Holešova.

Za pětašedesát let se v souboru vystřídala asi pětistovka herců. „Momentálně máme asi třicet členů a od roku 2007 fungujeme jako občanské sdružení,“ objasnil Přikryl.

Sobotním slavnostním zahájením v zámku ale oslavy zdaleka neskončily. Hned v neděli se konala premiéra známé tragické komedie Návštěva Staré dámy.

Nejen to ale holešovský soubor lidem nabídne. „Zopakujeme Moliérova Lakomce, který měl premiéru před dvěma lety. Tehdy měl velký úspěch a zahráli jsme ho asi dvacetkrát. Letos jsme se rozhodli, že se bude představení konat pod širým nebem v zámecké zahradě,“ lákal Přikryl.

Milovníci divadla se mohou těšit také na hru s názvem Hrobka s vyhlídkou. Mimo to se během festivalu ukáže také kroměřížský a otrokovický soubor. „Čeká nás ale také koncert barokní hudby, vystoupení žáků základní umělecké školy a školáci ze 3. Základní školy zahrají pohádku,“ vyjmenoval Přikryl.