Soutěžní plavba se uskuteční během sobotního programu festivalu – v sobotu 22. června. „Soutěže plavidel se může zúčastnit úplně každý, kdo má chuť se pobavit, užít si zábavu a předvést se návštěvníkům festivalu,“ uvedl za organizátory Holešovské Regaty Pavel Mrázek.

Jedinou podmínkou je sestrojení plavidla, které je poháněno „lidskou silou“, tedy pádlováním, veslováním, šlapáním či odpichováním. Motorový pohon není povolen.

„Na náklady spojené se stavbou plavidel soutěžícím opět přispějeme. Naše porota složená ze známých osobností, zástupců města Holešov a partnerů festivalu pak tři nejzajímavější plavidla ocení finanční odměnou. Speciální cenu opět udělí i náš partner Continental Barum vybraným týmům z řad škol a školských zařízení,“ doplnil Mrázek.

Vzhledem k omezené kapacitě vodního kanálu zámeckých zahrad, na nějž plavidla během soutěže vyplouvají, je jejich počet omezen na maximálně 25 lodí. „Doporučujeme neváhat a přihlásit se co nejdřív, než bude kapacita vyčerpána. Každý rok míváme plno,“ upozornil Pavel Mrázek.

Soutěž plavidel patří k nejoblíbenějším atrakcím doprovodného programu Holešovské Regaty už od jejích začátků. Každý rok se účastní týmy všeho věku: od žáků škol a dětí ze zájmových kroužků přes menší tematická plavidla o dvou třech pasažérech až po opravdu velká lodní díla s početnou posádkou, na nichž se vyřádí parta kamarádů či kolegů z práce.

„Každý rok nás posádky překvapují opravdu neotřelými nápady. V minulosti už se nám po kanálu plavilo leccos, dokonce i doutnající sopka, trabant, kadibudka nebo prezidentský člun s Milošem Zemanem,“ připomněl některá z plavidel Mrázek.

Holešovská Regata 2024, banner.Holešovská Regata 2024, banner.Zdroj: Holešovská Regata

Soutěž plavidel není na Holešovské Regatě jedinou „vodní“ atrakcí. Na vodním kanálu, který protíná zámeckou zahradu, se koná také oblíbená soutěž v přejezdu vodní lávky a během celého dne si mohou návštěvníci užívat vyhlídkové plavby na dračích lodích.

Do Kroměříže míří řetězec rychlého občerstvení Burger King.
Do Kroměříže míří řetězec Burger King. Kdy a kde otevře novou restauraci

Hudební a rodinný festival Holešovská Regata se v zahradách zámku Holešov uskuteční v pátek 21. a sobotu 22. června. Na pódiu u zámku vystoupí například David Koller, Monkey Business, Janek Ledecký, Desmod, Pokáč, Kapitán Demo či Fleret.

Pro děti budou připravené zábavné aktivity na různých místech zámeckého parku, zajímavou součástí doprovodného programu bude mimořádné „vydání“ oblíbeného pořadu 7 pádů Honzy Dědka, který vyzpovídá vybrané festivalové hosty. Tečku za dvanáctou Holešovskou Regatou obstará after party Leoše Mareše.

MOHLO BY VÁS ZAUJMOUT: Stavba dlouho očekávané okružní křižovatky v Holešově-Všetulích

Zdroj: Dominik Pohludka