„Výstava se jmenuje Slavní, známí i neznámí a představí portréty slavných osobností, které autor pořídil v letech 2010 až 2022. Veřejnost uvidí například fotografie Zdeňka Trošky, Karla Gotta, Heleny Vondráčkové a dalších. Vystaveny budou také snímky hudebních skladatelů, muzikálových a operních hvězd, dirigentů a malířů,“ prozradila mluvčí MKS Holešov Dana Podhajská.

Robert Rohál se zabývá výhradně černobílou fotografií. O své práci říká, že to nejsou snímky na papíře, nýbrž fotografie přenesené na plátno, což vypadá mnohem zajímavěji a plastičtěji.

S karimatkou po stopách antických bohů a hrdinů v Holešově.
S karimatkou po stopách antických bohů a hrdinů v Holešově

Podle autora dodá drsnější struktura plátna fotografii něco navíc. Nejraději fotografuje lidi, které stylizuje do různých příběhů, což dokládají názvy kolekcí, jako jsou například Komtesa, Hřebci, Věčné návraty či Romance o Krásce a zvířeti.

Autor působí léta v kulturních a mediálních sférách. Více než dvacet let pracoval jako kulturní redaktor či editor v novinách. Kromě psaní jej prostředí inspirovalo k fotografování a fotoaparát se stal jeho nejlepším přítelem. V letech 2005 až 2010 prezentoval svou fotografickou tvorbu v rámci kolektivní výstavy Kresba světlem v Městské galerii Holešov, poté absolvoval desítky samostatných výstav po celé České republice i na Slovensku.

„Během posledních dvanácti let vystavoval například v Kroměříži, Brně, Praze, Dobrušce, Jindřichově Hradci, ale také na hradech Karlštejn a Křivoklát či na zámcích Doudleby nad Orlicí nebo Nový Světlov. Jeho fotografie si prohlédli také diváci Městského divadla Zlín nebo Národního divadla moravskoslezského v Ostravě,“ připomněla Dana Podhajská. Robert Rohál je také autorem knih z prostředí filmu, divadla a hudby.

Slavní známí i neznámí - výstava fotografií Roberta Rohála v Holešově.Slavní známí i neznámí - výstava fotografií Roberta Rohála v Holešově.Zdroj: MKS Holešov