Mezi tradiční slivovicí nechyběly ani letos originální příchutě. K ochutnání tak byla například pálenka z jeřabin, máty, rozinek, černého bezu nebo z žita s citronem, která zvítězila v kategorii směsi.

Zkombinovat obilovinu s ovocem napadlo Ctibora Šperku. „Kdysi jsem zkoušel jenom žito a nebylo to úplně ono. Přemýšlel jsem, čím bych to vylepšil a tak jsem zkusil pálenku obohatit citronem. A ono to vyšlo," svěřil se Kroměřížskému deníku vítěz sobotního koštu.

Mísit chutě ovoce ovšem nezkoušel poprvé. „Už jsem kombinoval i žito s mandarinkou, ale to bylo hořké. A když byly jahody, zkusil jsem přidat ty. To bylo ohromný," netajil se Ctibor Šperka, který se koštu v Zástřizlech poslední tři roky účastní pravidelně.

Letošní ocenění za netradiční směs nezískal poprvé, s žitem zabodoval už celkem čtyřikrát. Akci v kulturním domě doprovázela cimbálová muzika Velehrad, v krojích se sálem proháněla děvčata v krojích a v podvečer košt zpestřila soutěž v rozpoznávání vzorků.

Že by se o košty kvůli novému zákonu o ochraně zdraví mělo přijít, si nikdo z přítomných nedokázal představit.

„Je to vynikající společenská akce. Neděláme to kvůli pití alkoholu, ale kvůli tomu, že se tady lidé potkávají, mají dobrou náladu, poslechnou si muziku a baví se," vysvětlil jeden z organizátorů koštu Marek Kryštof starší.

Za sedm let pořádání získal podle něj košt v Zástřizlech patřičnou úroveň a dnes patří mezi jedny z nelepších.

„Když srovnám první ročník s tím dnešním, je to diametrálně odlišné. První rok to byla partyzánská akce, dnes už má úroveň. Souvisí to s organizací, tombolou i kvalitou degustátorů. Každý rok se snažíme posunout zase o něco dál," shrnul Marek Kryštof, který pravidelně usedá také do hodnotící komise mezi degustátory.

Jako hvězdu letošního koštu nakonec vybrali durancii Marka Juráska z Ostrožské Lhoty. „Šampión je zcela oprávněně šampión. Loňský ročník byl ale na kvalitu ovoce tak mimořádný, že tady člověk nemůže najít špatný vzorek. Všechny byly na velmi dobré úrovni," uzavřel Marek Kryštof.