Drakiádu, kterou pořádá občanské sdružení Jaspis ve spolupráci s Mateřským centrem Klubíčko Kroměříž, navštívili lidé všech věkových kategorií. Malé děti, dospělí, ani senioři pak rozhodně nebyli zklamáni. „Jedinou výtku můžeme mít k tomu bezvětří. Přesto si užíváme. Soutěžíme, pobíháme, létáme,“ vyprávěla s nadšením Zdenka Valášková, která se na letiště vypravila se dvěma dětmi.

„Nejdřív se jim moc nechtělo, ale teď jsou nadšení. Bude spíš problém dostat je domů,“ smála se mladá maminka.

Fantazii se při pořizování draků meze nekladly, a tak se ve vzduchu prohánělo plno rozličných tvarů z různých materiálů.

„My zrovna moc šikovní nejsme, a tak jsme si ho radši koupili. Alespoň nám vydrží déle,“ prozradila Valášková.

Zato důchodce Štěpán Beneš, který vyrazil na Drakiádu s vnukem, uznává jen domácí výrobu. „Tak by to mělo být vždycky. Nejdřív práce, potom zábava. A děcka se aspoň něčemu naučí,“ připomínal Beneš. Jemu při výrobě pomáhal i pětiletý Lukáš.

„Chvilku to trvalo, ale teď máme krásného draka. Je sice trochu těžkopádný, ale hezky vymalovaný,“ komentoval svůj výrobek Beneš. Spokojenost neskrývali ani organizátoři, kteří připravili také spoustu doprovodných akcí.

„Pro děti jsou tu soutěže, kolotoče, skákací hrad, nechybí dokonce ani karaokeshow. Tak, aby se zabavili i všichni, kteří nechtějí jen pouštět draky,“ přiblížila Pavlína Švecová z občanského sdružení Klubíčko.

O zábavu se starali i moderátoři Mirek Pakr a Zuzana Zaharowská. „Drakiádu pořádáme už po čtvrté, ale letos je asi nejhezčí co do počasí,“ neskrývala spokojenost Švecová.

A co vlastně pořadatele k nápadu pořádat takovou akci přivedlo?

„Chyběla tu velká drakiáda pro celé město. Tak jsme spojili s Jaspisem síly a uspořádali ji. Díky zaměření našich organizací jsme bez problémů pokryli kategorii od nuly do osmnácti let,“ shrnula Švecová s tím, že hlavní myšlenkou je nabídnout rodinám s dětmi společné odpoledne.