„Do programu Dne dětí města Kroměříže se zapojí taneční a sportovní kluby, oddíly a spolky, vystoupí účastníci pěveckých soutěží a přehlídek, připravené budou nafukovací atrakce. Zkrátka každý si na letišti 1. června najde to, co ho nejvíce baví a zajímá, a při čem si užije legraci,“ pozval na celodenní program radní Jiří Kašík.

Zahájení programu v 9 hodin se zhostí taneční skupiny Tanečního klubu Gradace, KST Swing Dance Power a Sedmikráska Chropyně. Následovat budou Pohádky z pařezové chaloupky v podání divadla Scéna, přehlídka vítězů minulých ročníků Dětské Porty včetně pozvánky na právě probíhající letošní ročník této soutěže a přehlídka vítězů pěvecké soutěže KromStar.

Po poledni přijdou na řadu další taneční vystoupení a ve 12.30 hodin Kejklování s Divadlem Kejkle, které láká na balónky, bubliny, tanec a zábavu. Odpoledne bude pódium opět patřit vítězům předchozích ročníků Dětské Porty a soutěže KromStar a závěrečným bodem programu bude „překvapení“ z nebe, o které se postará Aeroklub Kroměříž.

Kromě oficiálního programu na pódiu je připravena řada dalších aktivit v rámci doprovodného programu: kolotoče, nafukovací a skákací atrakce, jízda na čtyřkolkách i na koních, netradiční hry v rámci Podivuhodného světa Jiřího Šebesty, dílničky a malování na obličej.

„Prezentaci své činnosti a zábavné soutěže připravili kroměřížští hokejisté, fotbalisté a atleti. Zastřílet si bude možné z luku díky spolku Lukostřelba Kroměříž a z laserových zbraní za asistence kroměřížských ostrostřelců, prezentovat se budou dobrovolní hasiči, městská policie, Český červený kříž, Poradenské centrum pro sluchově postižené, Psí sporty Skaštice, hudební škola Yamaha, Autoshop Paulus a další,“ vyjmenovala Šárka Kučerová z kroměřížské radnice s tím, že připraveny budou také stánky s občerstvením.

„A pokud akci nebude přát počasí, přesouvá se hlavní program do prostor Domu kultury,“ uzavřela Kučerová.