„Jsem rád, že Czech Drive vyjel po třech zlínských ročnících na čtvrtou zastávku na Výstaviště do Kroměříže. Je to místo jako stvořené pro tento typ akce svým zázemím a rozsahem,“ uvedl Miloslav Regner, předseda organizačního výboru Barum Czech Rally Zlín, který stál u zrodu této motoristické přehlídky.

Na setkání bude k vidění i zřejmě nejznámější Škoda Octavia na světě, se kterou závodník Roman Kresta zažil před časem mimořádně dramatické chvíle na slavné Rally Monte Carlo.

Pořadatelé připravili také expozici, která mapuje úspěchy luhačovického jezdce napříč jeho bohatou kariérou. A to i s celou řadou zajímavých artefaktů.

V plánu je ale také kupříkladu beseda s účastníky Rally Dakar. „Na kroměřížském Výstavišti rozvineme dakarský bivak a obsazení bude opravdu hvězdné,“ naznačil ředitel Výstaviště Kroměříž Pavel Konečný.

Do Kroměříže totiž zavítá například Aleš Loprais s kamionem Praga, kterého doplní například Jaroslav Valtr s kamionem Iveco.

Návštěvníci se mohou potkat také s Davidem Pabiškou a jeho motocyklem KTM Rally, Zdeňkem Tůmou s motocyklem Yamaha RR 700 anebo Tomášem Ouředníčkem s automobilem Toyota Hilux GR T1.

Účast přislíbil i znalec Dakaru za oponou Vlasta Korec, který provede návštěvníky besedou a autogramiádou. „Dakarská beseda začne v sobotu ve 14:30,“ prozradil známý moderátor. „Kdo nestihne sobotní besedu naživo, budeme pro něj mít v neděli na Výstavišti i záznam na velkoplošné obrazovce,“ dodal.

Soutěž netradičních plavidel je každoročním vítaným zpestřením festivalu Holešovská Regata; archivní foto
Holešovská Regata opět vyhlašuje soutěž plavidel, týmy se už mohou registrovat

Czech Drive nabídne i expozici motocyklů značky Ducati. „Předvedeme veřejnosti výstavu, která mapuje jak historii, tak současnost motocyklového fenoménu z Itálie. Hlavním tahákem bude bezesporu PanigaleV4 R, jedná se o originální repliku superbiku, se kterým vítězil Álvaro Bautista ve WorldSBK,“ dodal Pavel Konečný.

Milovníci jedné stopy se dále mohou těšit na ikony z Itálie jako jsou například Hypermotard 698 Mono, Monster S Multistrada V4 RS, DesertX Rally a mnoho dalších.

„Fanoušci Esportu vyzkouší svůj um na profesionálních závodních simulátorech s hrou Assetto Corsa a také na playseats platformě Playstation 5 s hrou Gran Turismo. Pro hráče je připravena i soutěž o nejrychlejší kolo s řadou hodnotných cen,“ uvedla mluvčí Výstaviště Kroměříž Michaela Ohlídalová s tím, že pro nejmenší fandy je připravená také dětská zóna se šlapacími autíčky a závodními modely.

Architektka Eva Jiřičná v Kongresovém centru ve Zlíně, jehož velký sál ponese její jméno; úterý 5. března 2024
Ocenění Evy Jiřičné? Sál v Kongresovém centru nebo vyznamenání jako Zátopkovi

„O dobré rady a tipy na vždy potřebné zlepšení bezpečnosti na silnicích se postarají odborníci z Besipu. A jak je na Výstavišti zvykem, nebudou chybět ani prodejci v odvětví auto/moto segmentu a kvalitní gastronomické zázemí,“ dodala mluvčí.

Czech Drive se koná na Výstavišti Kroměříž v sobotu i neděli vždy od 10 do 17 hodin. Základní vstupné činí 150 korun, děti do 150 centimetrů mají vstup zdarma.