Každé prázdninové čtvrteční odpoledne – kromě prvního a předposledního – tak bude centrum města patřit hudbě.

„Cyklus koncertů pod širým nebem s názvem Čtvrtky na Velkém má za cíl oživit centrum města – rozehrát je, rozezpívat, roztančit a přilákat na náměstí občany Kroměříže a samozřejmě i turisty,“ uvedl radní Jiří Kašík.

„Pravidelné čtvrteční hudební produkce doplní program Relaxační zóny a udělají z Velkého náměstí centrum prázdninové zábavy,“ dodal.

Ilustrační foto - Kroměříž radnice.
Kroměříž zmodernizuje vyrozumívací a varovný systém. Stávající už nevyhovuje

Sérii sedmi koncertů zahájí 11. července zlínská alternativně pop-rocková kapela Září.

„Vystupuje od září 2018 a zaměřuje se na autorskou muziku s českými texty,“ přiblížila Šárka Kučerová z kroměřížské radnice.

Třetí červencový čtvrtek (18. 7.) bude patřit náměstí dívčí folkové kapele Děvčice, která se prezentuje vlastními písničkami i moravskými lidovkami ve folkové podobě.

Ve čtvrtek 25. července se představí Divousy – folk-coutry-bluesová kapela, která má repertoár postavený na převzatých známých kusech i vlastní tvorbě.

Otec v šestinedělí.
V Kroměříži se na podzim představí Ivan Trojan, Miroslav Krobot či Roman Vojtek

Kroměřížský Polygon přiláká zástupy svých fanoušků na Velké náměstí 1. srpna.

„Kapela se zaměřuje na interpretaci rockových skladeb známých především českých kapel,“ připomněla Kučerová.

Bigbítové a raně rockové skladby z 60. a 70. let představí 8. srpna uskupení Dr. Beat (původně PKM) hrající pro radost sobě a pro pobavení druhých.

Ve čtvrtek 15. srpna se představí No Name Tribute Band, mladá kapela složená z pěti zkušených muzikantů a příznivců skupiny No Name, kteří hrají písně slovenské kapely v podobě, jak je posluchači znají z alb a rádií.

A posledním vystupujícím v rámci Čtvrtků na Velkém bude 29. srpna EXPO & PENSION rock - holešovská rocková kapela. „Ta vznikla ze dvou uskupení – EXPO rock a PENSION rock,“ dodala Šárka Kučerová s tím, že koncerty začínají vždy v 18 hodin, konají se za každého počasí a jsou zdarma.