Pořad Divadlo žije! vysílá televize již pět let, jeho cílem je informovat diváky o premiérách českých, moravských, slezských a někdy i slovenských divadel.

Legendární muzikál Kabaret je podle režiséra Doda Gombára pro zlínský soubor nestandardní výzvou. Kromě zvládnutí svých rolí se totiž herci museli vypořádat se zpěvem a náročnou choreografií. Jde navíc o představení, které se dočkalo v divadlech po celém světě nespočetných repríz i filmového zpracování. Diváci tak mají výkon zlínských herců s čím srovnávat.

Světovou premiéru měl Kabaret na Broadwayi v roce 1966 a stal se jedním z nejúspěšnějších muzikálů vůbec. O jeho popularitu se zasloužil i film režiséra Boba Fosseho z roku 1972. Autoři muzikálu své dílo po letech přepracovali a v roce 1998 slavil inovovaný Kabaret další úspěch. Dodo Gombár si vybral právě mladší zpracování, které se zatím v České republice nehrálo.

Děj muzikálu se odehrává na počátku 30. let minulého století v Berlíně. Za inspirací a zážitky přijíždí do města americký spisovatel Cliff Bradshaw. Do jeho pracovních i životních plánů vzápětí zasáhne známost s dívkou Sally, ale i nastupující a krok za krokem vítězící nacismus. Autory muzikálu jsou John Kander, Fred Ebb a Joe Masteroff. Zlínská inscenace nese podtitul Soumrak lidí ve světlech reflektorů.

Štáb ČT nepřijíždí do zlínského divadla poprvé. Například v loňském sezoně tam natáčel úspěšný melodram Smrt Hippodamie, mimořádný projekt zlínského souboru a Filharmonie Bohuslava Martinů. Televize inscenaci tehdy odvysílala na svém druhém programu celou.