„Její kapacita bude asi čtyřicet lůžek,“ poznamenal chropyňský místostarosta Petr Večeřa.
Turisty chtějí v Chropyni nalákat také na cyklostezku, která bude procházet městem a pokračovat dál směrem na Záříčí a Tovačov. „Předpokládáme, že se cykloturisté zastaví a zajdou se podívat například i na náš zámek,“ doufá Večeřa.

Právě kvůli zatraktivnění zámku se sešli minulý týden zástupci vedení města s ředitelem kroměřížského muzea Jiřím Stránským. „Mluvili jsme hlavně o navrácení expozice chropyňského rodáka Emila Filly z pražské Národní galerie. Snažíme se ve spolupráci s muzeem, arcibiskupstvím, Zlínským krajem a sdružením pro cestovní ruch získat peníze na to, abychom mohli pro Fillovy obrazy vybudovat na zámku reprezentativní galerii,“ poznamenal chropyňský místostarosta.

Další akcí, která by mohla přilákat do města více lidí, je podle Večeři přehlídka historických vozidel spojená s výstavou dobových kostýmů, takzvanou jízdou elegance a jízdou zručnosti, kterou chtějí zastupitelé uspořádat v květnu příštího roku.

„Pro lepší orientaci turistů ve městě jsme nechali vytisknout i mapu s jeho plánem a s rejstříkem ulic, firem a významných objektů,“ dodal místostarosta.