Jeho prostory se totiž staly tradičním hostitelem podzimní módní přehlídky, která i tentokrát přiblížila současné trendy v oblékání.
Podle majitelky jednoho z kroměřížských salónů Stanislavy Červenákové jsou stále v oblibě odlehčené materiály například z krajek nebo tylu. „Z popředí zájmu naopak ustupují korzety a stále více jsou populární celkové šaty. V účesech se pak klade důraz na vlny a styl třicátých let,“ přiblížila Červenáková.

Mladší ročníky a ženy se štíhlýma nohama využijí podle odbornice zejména krátké šaty, pokud má někdo naopak silnější stehna, ocení spíše model pod kolena. Z barev je pak stále v módě černá, na ozdobu poslouží mladistvé doplňky.

Na své si však včera přišly také budoucí nevěsty, které dostaly spoustu užitečných rad. Ty by měly mít ze všeho nejdříve představu o ročním období, ve kterém se chtějí vdávat, správném osobním stylu a barevném ladění svatby.
„Teprve potom by měl přijít na řadu výběr šatů,“ upozornila Červenáková.

Rozvážně by svůj oděv měli volit také svatebčané. Ženy by si měly vybrat takové šaty, které nezastíní krásu a výjimečnost nevěsty. „Boty a kabelka, které si s sebou vezme, by měly společně ladit,“ podotkla Červenáková.

Harmonie by měla být také v oblečení partnerského páru. Muž by měl dbát podle Červenákové na bonton a přijít v tmavém obleku se světlou košilí, kravata by měla přitom ladit k šatům partnerky.