„V loňském roce kapely natočily speciální vánoční album a letos tedy naplánovaly další společné turné, tentokrát po osmi velkých českých a moravských městech. Zlín, město rocku, nevyjímaje,“ prozradil David Mlčoch z pořádající agentury.

Úspěšná Úvalská kapela Divokej Bill letos oslavila kulaté jubileum. Je to již deset let, co si získala své skalní příznivce. „Oslavy nebraly konce. Na začátku prázdnin jsme uspořádali velký koncert u nás doma v Úvalech. A slavíme vlastně průběžně celý rok,“ zavzpomínal frontman Billa Vašek Bláha.

Formace Tři sestry těší své fanoušky celých třiadvacet let a za sebou má spoustu úspěšných alb. Frontmanem, zpěvákem, textařem a zároveň zakladatelem kapely je Lou Fanánek Hagen. Na svém kontě má kolem sedmi set textů pro hvězdy české pop music i práci na řadě muzikálů.

Lídr kapely měl v poslední době zdravotní potíže a dokonce musel zrušit svoji návštěvu na hudebním kanálu Očko, která byla naplánovaná v minulém týdnu. Nabízí se tedy otázka, zda nebude dnešní koncert odvolán.

„To v žádném případě. Nahrnuly se na mne všelijaké podzimní hrůzy, takže jsem se nevyhnul doktorovi. Ale bude to v pořádku. A i kdyby nebylo, nějakým způsobem bych to přeřval. Koncerty se prostě neodkládají. Jak se říká s nadsázkou, omluvenkou je pouze smrt,“ řekl známý zpěvák.

Turné pro radost kapely obnovily po čtyřech letech, kdy se šňůra setkala s obrovským úspěchem. Sály po celé republice byly během několika dnů beznadějně vyprodané. Dramaturgie koncertů je letos stejná jako před čtyřmi lety. Kapely se na pódiu vystřídají a fanoušci se mohou těšit i na několik společných skladeb. „Nejsem příznivcem nějakých třeskutých změn, takže střídání kapel zůstalo. Jednou začíná Bill, jednou Sestry. Jsme naprosto spokojení, že obě kapely stále hrajou a že na nás chodí lidi,“ liboval si Fanánek.

Poprvé se obě formace potkaly hned v začátcích Divokýho Billa. „Chodili jsme na koncerty Sester a byly to pro nás obrovský hvězdy. Spoustu zkušeností nám předal basák a kapelník Sester Inženýr Magor. Naučil mne, že se dá všechno brát v klidu, že důležité je, aby spolu lidi v kapele táhli za jeden provaz,“ vrátil se od deset let zpět Bláha.

To Fanánek má na první setkání se s Billem trošku jiné vzpomínky. „No jo, poprvé jsem je začal registrovat, když jim Inženýr Magor produkoval první desku. A pak jsem jim lehce nabořil auto při jednom koncertu. Snažil jsem se vyjet a jejich kára mi stála v cestě tak jsem ji trochu pošramotil. Ale to jsem samozřejmě nevěděl, že auto je Billa,“ prozradil se smíchem zpěvák.

Nedávno vyšlo lídrovi Tří sester sólové album Jevany se čtrnácti novými skladbami. „Dělá mi velkou radost. Asi jsem tu desku potřeboval. Dal jsem si tam texty, který se příliš nehodily k Sestrám a i muzika je trošku jiná. Všichni, kteří jsme na albu pracovali, jsme se královsky pobavili,“ zavzpomínal Fanánek.

Tři sestry nyní prožívají hektické období. Zakončily letní Gambrinus tour a za sebou už mají několik koncertů na Turné pro radost s Divokým Billem. Dnes od dvaceti hodin jim bude patřit i zlínská sportovní hala Novesta. „Tak lidi přijďte. Bude to příjemná tříhodinová jízda písniček mírně brutálnějších v případě Sester a více zpěvnejch v případě Billa. Já bych na takový koncert šel určitě,“ dodal s úsměvem Fanánek.