Na ukázku připomínající události, které se udály v Rusku a které vešly do dějin jako Velká říjnová socialistická revoluce, se přišlo podívat několik desítek diváků, které neodradilo ani špatné počasí.

Lidé si připomenuli revoluci a události, ke kterým došlo v roce 1917 v Rusku

„Je to naprosto perfektní. Člověk si také zavzpomíná na ruštinu, kterou jsme se učili. Je příjemné rozumět vojákům, kteří mluví rusky. Počasí mi nevadí, patří k tomu. Celé představení je pak víc autentické,“ mínil například divák Dalibor Šmakal z Holešova. Mezi přihlížejícími nechyběly ani děti.

„Mně se to tu líbí moc. Nejvíc ze všeho to střílení, i když jsem se bála, že se do mě trefí. Jenom mi vadí, že mě tak zebou nohy,“ posteskla si malá Jitka Dvořáková rovněž z Holešova.

Organizátoři byli s akcí spokojeni. „S představením jsme začali už před lety, kdy jsme se jen fotili na novoročenku ve Vizovicích. Uspořádali jsme tam podobnou akci, ale v menším měřítku,“ vzpomínal jeden z aktivních účastníků rekonstrukce Jaroslav Pleva. Dodal, že ukázku dobytí Zimního paláce předvedli v Holešově po domluvě s pracovníky tamního kulturního střediska a se členy klubu vojenské historie Maxim.