Turné se mělo původně jet loni na podzim, ale kvůli jejímu onemocnění muselo být přesunuto až na letošek. „První termíny koncertů byly skutečně navrženy na podzimní dny, jenže já měla vleklé zdravotní potíže, takže jsme to nakonec raději přesunuli na jaro. Plány jsou plány, ale realita je pak trochu jiná,“ povzdechla si Anna K.

Několikanásobná zpěvačka roku loni oslavila 15. výročí sólové kariéry a k této příležitosti také před časem vydala výběrové album s názvem Best of 93–07 mapující její dosavadní profesní dráhu. Společně s deskou vyšlo i první DVD, na kterém je kromě všech jejích videoklipů také živý koncert. Všechny tyto události by mělo završit právě nadcházející turné.

Přestože její první deska Já nezapomínám, jejíž titulní duet nazpívala s Láďou Křížkem, nebyla přijata kritikou příliš pozitivně, měla velký komerční úspěch. Tehdy se prodalo na dvacet tisíc nosičů. Na svém kontě už má devět alb včetně toho posledního.

Příležitost poslechnout si to nejlepší, co vzešlo z její muzikantské dílny, budou mít návštěvníci koncertů ve dvanácti městech Čech a Moravy. Doprovod jí bude dělat Marek Ztracený, který je čerstvým držitelem Zlatého Slavíka v kategorii Objev roku.

„Aničku jsem sám oslovil a myslím, že volba to byla šťastná. Po hudební stránce si naprosto rozumíme, takže spojení je ideální,“ prozradil Ztracený.

Stejného názoru je i Anna K. „Markovi moc držím palce. Je teprve na začátku své kariéry. Mohlo by se zdát, že po úspěšném loňském roce, kdy ho bylo slyšet ze všech rádií, už nepotřebuje být hostem na šňůře, ale je poctivý muzikant a chce si to odehrát.“

Turné odstartovalo ve středu v ostravském klubu Fabric. „Koncert naprosto předčil mé očekávání. Byl krásný. Narvaný klub, skvělá atmosféra a ke všemu Ostravsko mám ráda. Takže co víc si přát? Teď se těším k vám do Zlína,“ pochvalovala si spokojená zpěvačka, která si po vynucené pauze každý okamžik na pódiu užívá. Jak ale řekla, do vzdálenější budoucnosti se nedívá.

To Marek Ztracený má v plánech na rok 2009 jasno. „Doufám, že letošek bude ještě hektičtější než loňský rok. Chceme hrát na festivalech, chceme koncertovat a bylo by fajn, kdyby vyšlo i vlastní turné. No a chystáme desku. Pokud vše dobře půjde, dostane se k posluchačům už v září,“ pochlubil se muzikant.

Koncert ve zlínském Golemu začne v sobotu ve 21 hodin.