Letní párty: ARGEMA + O5&RADEČEK + KOWALL COMPANY!
KDY: v pátek 31. července od 16 hodin 
KDE: Výstaviště Kroměříž 
ZA KOLIK: v předprodeji 250 Kč, na místě 300 Kč 

"Přijďte si posedět do našich zahrad na lahodné pivo a výborné občerstvení z restaurace Na Rynku. K tomu si poslechnete mladou rockovou skupinu z Přerova Kowall Company a poté to přijde… Vloupám se, Jarošovský pivovar, Praha, Tohle je ráj, Budu rád, Jen s Tebou být… mohli bychom vyjmenovat desítky skvělých hitů skupin Argema a O5&Radeček. Kluci z Argemy se na Vás navíc tolik těší, že si na Vás připravili nálož 90 minut jejich největších pece," lákají pořadatelé. 

Harmonogram akce:

16:00 Otevření areálu

17:00 – 18:00 Kowall Company

18:30 – 20:00 ARGEMA

21:00 - 22:00 O5 a RADEČEK

Skupina Argema.Zdroj: Deník/repro

Užijte si pivní slavnosti v Žeranovicích
KDY: v sobotu 1. srpna od 13 hodin 
KDE: zámek v Žeranovicích 
ZA KOLIK: vstupné zdarma 

Dopřát si budete moci pivo od několika pivovarů. Pro děti budou k dispozici kolotoče (řetízkáč, labutě). Občerstvení zajištěno. 

Pivo. Ilustrační foto.Zdroj: Deník/repro

Netradiční procházka městem. Obdržíte i odměnu 
KDY: do 31. srpna 
KDE: Hulín 
ZA KOLIK: vstupné se neplatí 

Užijte si s dětmi třetí ročník městské hry v Hulíně, která vás letos zavede do nejrůznějších koutů Hulína a seznámí vás s nezvyklými domovními čísly. Čeká vás  netradiční procházka městem a po správném vyplnění hrací karty obdržíte odměnu. Hrací kartu si vyzvedněte v Informačním centru Hulín. Po vyplnění ji odevzdejte pracovnicím, které zkontrolují správnost odpovědí. 

Na výstavě vás čekají nejen obří deskové hry
KDY: do 31. srpna 10-18 hodin
KDE: 14|15 Baťův institut, Vavrečkova 7040, Zlín
ZA KOLIK: vstupné 50 Kč

Rádi si hrajete? Pak navštivte hravou výstavu ve Zlíně. Po celé letní prázdniny tam na vás čekají obří deskové hry, můžete také zkoumat zajímavé optické klamy. Hravá výstava, která je k vidění poprvé, vychází z úspěšného putovního Festivalu IQ Play. Na akci jsou také k vidění a vyzkoušení zvětšené deskové a společenské hry, které vznikly speciálně pro tuto akci a nebo jich existuje v celé republice jen pár kusů.

KALI A PETER PANN - ALE NE SHOW + Hosté 
KDY: v sobotu 1. srpna od 17 hodin  
KDE: Výstaviště Kroměříž 
ZA KOLIK: předprodej I. vlna 250 Kč, předprodej II. vlna 280 Kč, dítě do 150 cm v doprovodu dospělé osoby zdarma 

Kali a Peter Pann si pro vás připravili "ALE NE SHOW! ,  a to se svými hosty - Claudia , Terapia a DJ JAY JAY. "Věříme, že jste na tuto akci všichni dlouho čekali, proto neváhejte a přijďte se s námi pobavit," vzkazují pořadatelé. 

Prohlídka města s průvodci v historických kostýmech
KDY: v pátek 31. července od 18 hodin 
KDE: Kroměříž 
ZA KOLIK: vstupné základní 80 korun, snížené 50 korun. Vstupenky lze zakoupit na místě vždy půl hodiny před začátkem prohlídky

Vydejte se prozkoumat příběhy míst a lidí, na které historie skoro zapomněla. Během několika pátečních podvečerů vás městem provedou průvodci v historických kostýmech a uniformách, aby vám ukázali, že je v Kroměříži stále co objevovat. Potkat tak můžete samotného stavitele chrámu sv. Mořice, rabína Joachyma Astela nebo obdivovat krásy secesních fasád, ke kterým jen málokdo zvedne běžně zrak.
Začíná se vždy v 18.00 hodin u kašny na Velkém náměstí.